Понад 2 тисячі випадків атак на медійників і лише 48 судових вироків: за словами координатора "СтопКору" Романа Бочкали, більшість нападників на журналістів залишаються безкарними.
"Перед вами стоїть журналіст, який у 2012 році виграв справу за 171 статті, на той момент за цією статтею в Україні не було відповідної практики, тому, можливо, це було взагалі таке перше рішення, на жаль, воно не стало прецедентом", – наголосив Роман.
https://www.youtube.com/watch?v=3eUraHyDw7s
Стаття 171 на сьогодні фактично не працює, а єдине, що змінилося – принаймні стали порушувати справи за цією статтею, адже раніше усі напади на працівників ЗМІ правоохоронці чомусь кваліфікували як хуліганство, зазначає координатор "Стоп корупції".
Як доказ пан Бочкала виокремив конкретні приклади, які правоохоронці або взагалі не розслідують, або ж закривають.
Наприклад, інцидент із побиттям журналіста "СтопКору" Павла Янцена, коли попри відеофакти насилля з боку Ігоря Чупринського суддя Києво-Святошинського районного суду повністю виправдав кривдника.
При цьому журналісти отримали незаперечні докази, що у процес втручалася дружина нападника, яка працює у Генпрокуратурі.
Щоразу під різними приводами, клопотаннями, відсутністю адвоката слухання справи та оголошення вироку відкладали.
Щоб зрушити з місця гучні справи та захистити професію журналіста, учасники заходу запропонували зробити слухання у парламенті регулярними.