ПоддержатьУкраїнська

"Напади на журналістів кваліфікують як "хуліганку" і тому стаття 171 фактично не працює", – Роман Бочкала

StopCor
StopCor

StopCor

'Напади на журналістів кваліфікують як 'хуліганку' і тому стаття 171 фактично не працює', – Роман Бочкала

Понад 2 тисячі випадків атак на медійників і лише 48 судових вироків: за словами координатора "СтопКору" Романа Бочкали, більшість нападників на журналістів залишаються безкарними.

"Перед вами стоїть журналіст, який у 2012 році виграв справу за 171 статті, на той момент за цією статтею в Україні не було відповідної практики, тому, можливо, це було взагалі таке перше рішення, на жаль, воно не стало прецедентом", – наголосив Роман.

https://www.youtube.com/watch?v=3eUraHyDw7s

Стаття 171 на сьогодні фактично не працює, а єдине, що змінилося – принаймні стали порушувати справи за цією статтею, адже раніше усі напади на працівників ЗМІ правоохоронці чомусь кваліфікували як хуліганство, зазначає координатор "Стоп корупції".

Бочкала - перший журналіст, який виграв у суді справу щодо перешкоджання діяльності Фото: СтопКор

Як доказ пан Бочкала виокремив конкретні приклади, які правоохоронці або взагалі не розслідують, або ж закривають.

Наприклад, інцидент із побиттям журналіста "СтопКору" Павла Янцена, коли попри відеофакти насилля з боку Ігоря Чупринського суддя Києво-Святошинського районного суду повністю виправдав кривдника.

Журналіст ''СтопКору'' Павло Янцен отримав травму голови

При цьому журналісти отримали незаперечні докази, що у процес втручалася дружина нападника, яка працює у Генпрокуратурі.

Щоразу під різними приводами, клопотаннями, відсутністю адвоката слухання справи та оголошення вироку відкладали.

Щоб зрушити з місця гучні справи та захистити професію журналіста, учасники заходу запропонували зробити слухання у парламенті регулярними.

Другие новости