ПоддержатьУкраїнська

Назарбаєв із сім'єю залишив Казахстан – ЗМІ

StopCor
StopCor

StopCor

Назарбаєв із сім'єю залишив Казахстан – ЗМІ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Orda.kz.

«У нас є інформація, що перший президент (Назарбаєв – ред.) та його доньки зі своїми сім'ями залишили Казахстан», - йдеться у повідомленні.

У країні залишився лише старший брат Болат Назарбаєв.

Зазначається, що з початку політичної кризи в Казахстані ні офіційна влада, ні державні телеканали та ЗМІ не згадують імені Нурсултана Назарбаєва та членів його родини, а також не говорять про те, де вони та що з ними трапилося.

Окрім того, в офіційних повідомленнях та виступах столицю не називають Нур-Султаном.

Портал також повідомив, що раніше опублікована інформація про затримання племінника Назарбаєва Самата Абіша до Алмати не підтвердилася.

Як повідомляв Укрінформ, мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 людей.

Заступниця міністра охорони здоров'я Ажар Ґініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 було госпіталізовано.

На всій території Казахстану запроваджено режим надзвичайного стану.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив 7 січня, що в Алмати ситуація стабілізувалася, проте терористи продовжують завдавати збитків державі та приватному майну, тому він наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.

Джерело: Укрінформ

Другие новости