ПоддержатьУкраїнська

Небезпечний хмарочос: в КМДА запевняють – усе законно, експерти наголошують на порушеннях

StopCor
StopCor

StopCor

Небезпечний хмарочос: в КМДА запевняють – усе законно, експерти наголошують на порушеннях

У провулку Платонівському в районі столичного Центрального вокзалу планують звести чергового багатоповерхового «монстра»: у гонитві за квадратними метрами забудовник знехтував правилами безпеки: лише 2,5 метри розділяють вікна школи від будмайданчику. Але хто видав дозволи на смертельне будівництво і чому міська влада ігнорує звернення місцевих? – дізнавалась журналіст «СтопКору» Альона Середа.

https://www.youtube.com/watch?v=sep61EanKHw

Та найбільш дивне у цій історії те, що зростає небезпечний велетень на замовлення столичної мерії. Замовник об'єкта – комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». Тож із запитаннями журналісти звернулися прямо до КМДА.

Та чиновники запевняють – усе законно (цитуємо):

«Будівництво житлового будинку з об’єктами господарського та соціально-побутового призначення та підземним паркінгом (з виділенням частки квартир для потерпілих від діяльності ГІБК «Еліта-центр») на земельній ділянці у пров. Платонівському у Солом’янському районі м. Києва, здійснюється КП «Житлоінвестбуд-УКБ» згідно з розробленою та затвердженою у встановленому порядку проектною документацією та відповідно до ДБН, ДСТУ та документів, що надають право на виконання будівельних робіт згідно з вимогами норм чинного законодавства України».

Небезпечний хмарочос: в КМДА запевняють – усе законно, експерти наголошують на порушеннях

Щоправда, питання щодо дотримання законодавства таки є. До прикладу, для цієї забудови відведено 25 соток землі, хоча, виходячи з коефіцієнту розселення та мінімальної кількості мешканців будинку, ділянка має бути щонайменше 36 соток, тобто у 1,5 рази більшою від фактичної території. Власне, тому і виглядає, наче будмайданчик ледве втулили між парканами освітніх установ.

«На сьогоднішній день ДБН 369-22 повністю проігнорований забудовником, оскільки на 210 квартир 25 соток території ні за якими розрахунками не може бути надано. Для такої забудови має бути надано півгектари території, і тоді всі ДБН будуть виконані», - наголошує експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба.

Нагадаємо, минулого року забудовники, яким ДБН заважають безконтрольно збагачуватись, розпочали кампанію проти нових будівельних норм.

Другие новости