ПоддержатьУкраїнська

Нові правила виїзду з окупованої Луганщини – спроба приховати передислокацію росіян

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

Нові правила виїзду з окупованої Луганщини – спроба приховати передислокацію росіян

Нові правила виїзду з окупованої Луганщини: окупаційна адміністрація змінила правила пропуску через КПВВ «Станиця Луганська». З 9 жовтня указом ватажка терористів Пасічника скасовано норму про те, що жителі окупованих районів можуть раз на місяць виїжджати на підконтрольну Україні територію.

 Окупаційна адміністрація Луганщини запровадила нові правила виїзду Ілюстрація: СтопКор

Нові правила виїзду передбачають, що тепер перейти на контрольовану територію зможуть тільки люди з попередньо сформованих списків та за наявності певних причин. Виїхати з окупованих районів Луганщини можна буде лише за списками, які сформує так звана «робоча група», та за наступних підстав: для лікування, для навчання, для догляду за близьким родичем і для поховань.

Як уточнила окупаційний «міністр охорони здоров’я» Наталія Пащенко, дані заходи будуть діяти як мінімум 10 листопада 2021 року. За її словами, посилення пропуску стосуються й пенсіонерів, які регулярно перетинають КПВВ для отримання українських виплат.

Ці заходи окупанти пояснюють необхідністю боротьби з коронавірусом.

Утім, зазначу, що розгорнутий окупантами комплекс заходів начебто для протидії епідемії коронавірусної хвороби насправді має на меті виявити канали витоку інформації про військово-політичну ситуацію в ОРДЛО на користь України.

 КПВВ ''Станиця Луганська'' Фото з відкритих джерел

Варто нагадати, що аналогічний комплекс оперативних заходів був запроваджений окупаційною владою у червні 2020 року. Тоді це збіглося в часі з інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про передислокацію окремих підрозділів ЗС Росії з її території на територію окупованих районів Луганської області та про підготовку проросійськими бойовиками нових збройних провокацій у Луганській області. Ця інформація пізніше була підтверджена місією ОБСЄ.

Нинішня ситуація небезпечна ще і тому, що проходять батальйонно-тактичні навчання бойовиків на території всіх без винятку полігонів, а саме: «лутугинських таборів» (біля селищ Мирне, Круглик і Шимшинівка) та с. Бугаївка.

Нові правила виїзду з окупованої Луганщини пов’язані з передислокацію окупаційних військ

За інформацією спостерігачів місії ОБСЄ, на полігоні, розташованому поблизу населеного пункту Бугаївка, за даними повітряного спостереження виявлено: танки невстановленого типу — 26 од.; бойові броньовані машини – 71 од.; самохідні гаубиці невстановленого типу – 17 од.; буксирувані гаубиці невстановленого типу – 11 од.

На полігоні поблизу населеного пункту Круглик (31 км на північний захід Луганська) виявлено: танки невстановленого типу – 55 од. На полігоні поблизу населеного пункту Мирне (28 км на північний захід від Луганська) виявлено: самохідні гаубиці невстановленого типу – 10 од.; буксирувані гаубиці невстановленого типу – 16 од.; бойові броньовані машини – 79 од.

Крім того, на щастинському та первомайсько-стаханівському напрямку була зафіксована передислокація живої сили, важкої бронетехніки і ствольної артилерії.

Показово, що нові правила виїзду через КПВВ «Станиця Луганська» почали діяти саме з 10 жовтня.

Звертаю увагу, що проведення цих батальйонно-тактичних навчань було «прикрите» інформаційними вкиданнями ватажка терористів на Луганщині Леоніда Пасічника про перенесення проведення військових зборів резервістів. Згідно з «указом» Пасічника, «навчальні військові збори перебуваючих у запасі» відбудуться з 11 по 15 жовтня. Раніше були оголошені терміни зборів в період з 4 по 8 жовтня 2021 року.

За інформацією речниці Луганського прикордонного загону Тетяни Летошко, станом на 10:00 11 жовтня на КПВВ «Станиця Луганська» до окупованої території було пропущено 298 людей. Однак до КПВВ з боку окупованої території не прослідувала жодна особа.

Російськими спеціальними службами і їхніми місцевими посіпаками задіяно комплекс оперативних заходів з метою унеможливлення витоку інформації про передислокацію підрозділів ЗС Росії безпосередньо до лінії розмежування. Це головна причина зміни правил пропуску через КПВВ «Станиця Луганська».

Другие новости