ПоддержатьУкраїнська

Одеським аграріям частково відшкодують майбутні збитки від посухи

StopCor
StopCor

StopCor

Одеським аграріям частково відшкодують майбутні збитки від посухи

Одеським аграріям частково відшкодують майбутні збитки від посухи.

Обласна рада Одеси прийняла рішення частково відшкодувати майбутні збитки від посухи. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Фахівці Управління аграрної політики облдержадміністрації спільно з профільною депутатською комісією облради готували даний проект. "За підрахунками фахівців, в результаті посухи аграрії Одещини втратять більше половини врожаю озимих, а в південних районах можуть загинути посіви більш ніж на 70% угідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали аграрні галузі, які виграють від коронавірусної кризи

Загальний збиток агрофірм може досягти 15 млрд грн. Частково компенсувати збитки належить виділенням коштів з обласного бюджету. Однак область не впорається з такою масштабною проблемою власними силами - необхідна термінова допомога від держави", - зазначив глава Управління аграрної політики ОДА Іван Петрів.Він повідомляє, що фермери Одещини майже на 12 млн. га. цьогоріч посіяли озимі культури. З них, на 852 тис. га.- пшеницю, ячмінь - на 580 тис. га.У південній частині районів Одеської області випало набагато менше опадів, ніж потрібно. Водночас, посушлива весна та заморозки тільки погіршили ситуацію.

У зв'язку з цим аграрії втратять 52% врожаю озимих.

Розроблена програма підтримки аграріїв передбачає часткову компенсацію вартості базового насіння сільськогосподарських культур та електроенергії, яку їм доведеться витратити для зрошення угідь.Голова облради Сергій Паращенко зазначив, що обласна рада розраховує на підтримку аграріїв з боку Кабміну України."Якщо ж наші звернення будуть проігноровані, ми готові провести виїзне засідання прямо під стінами Кабміну, щоб донести до влади заклики про допомогу", - підсумував Паращенко.

Зі станом посівів Одеських полів ще до сесії ознайомився замміністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

Повідомляється,що провідні фахівці відомства будуть розробляти алгоритм дій для надання підтримки аграрного сектору економіки Одещини протягом найближчих днів.

Джерело: Gazeta.ua

Другие новости