ПоддержатьУкраїнська

Окупанти скинули з дрона міни на житлові будинки в зоні ООС

StopCor
StopCor

StopCor

Окупанти скинули з дрона міни на житлові будинки в зоні ООС

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ з посиланням на інформацію української сторони СЦКК.

«Останнім часом окупанти все частіше здійснюють дистанційне мінування місцевості із застосуванням заборонених Конвенцією ООН протипіхотних мін ПОМ-2. При цьому в якості засобів доставки російські терористи частіше за все використовують БПЛА та спеціально переоснащені гранати ПГ-7, тим самим наражаючи на небезпеку не лише військовослужбовців Збройних сил України, а також, що особливо цинічно – місцеве населення», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, з початку року українською стороною СЦКК зафіксовано 8 випадків застосування російськими терористами ПОМ-2.

За короткий період часу з 13 по 19 квітня верифіковано вже другий подібний випадок. При цьому перший 13 квітня у безпосередній близькості до об'єкту цивільної інфраструктури - КПВВ “Майорськ”, а другий – у населеному пункті Зайцеве.

Крім того, 19 квітня в нічний час російські окупанти за допомогою БПЛА скинули міни у житловому секторі, прекрасно розуміючи, що військових там немає. На щастя, цього разу обійшлося без жертв, повідомили в пресслужбі.

Військовослужбовцям гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» вдалося вчасно виявити та знешкодити небезпечні міни ПОМ-2, особливість яких полягає у тому, що їх неможливо знешкодити без вибуху. Міни встановлюються тільки засобами дистанційного мінування, а вибух заряду відбувається в момент спрацювання чутливих датчиків цілі, що несе особливу небезпеку для місцевого населення.

Як зазначається, для того, щоб приховати, що смертельні боєприпаси терористам поставляються з РФ, окупанти затирають маркування, де вказано номер партії виготовлення, завод та дата виготовлення боєприпасу.

В пресслжбі також повідомили, що українська сторона СЦКК поінформувала, що 17 квітня окупанти здійснили також обстріл житлового сектору Зайцевого із забороненого Мінськими домовленостями озброєння – мінометів калібру 120 мм. Міни влучили по вулиці Журавського 23 та 24, внаслідок чого було пошкоджено огорожу приватного господарства.

Всі зазначені злочини проросійських терористів були верифіковані українською стороною СЦКК. Результати верифікації слугуватимуть беззаперечними доказами злочинів РФ на українській землі.

Про факти зазначених порушень з боку збройних формувань російської федерації українська сторона СЦКК повідомила СММ ОБСЄ, поінформували в Генштабі.

Як повідомляв Укрінформ, російсько-окупаційні війська минулої доби, 19 квітня, шість разів порушили режим припинення вогню на сході України.

Джерело: Укрінформ

Другие новости