ПоддержатьУкраїнська

Операція «конфіскація»: столичні правоохоронці безпідставно вилучають автівки громадян

StopCor
StopCor

StopCor

Операція «конфіскація»: столичні правоохоронці безпідставно вилучають автівки громадян

Поліцейський автобізнес: проста спроба отримання хабара чи більш складна продумана схема? Що трапляється з вилученими автівками? І чому у водіїв є ризик знайти власний транспортний засіб на невідомому штрафмайданчику, відкритий, без особистих речей, а інколи – й зовсім не віднайти авто – розслідувала Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=MuCNzWq4C5s

Це Володимир Циганов, правозахисник «Стоп корупції». Впродовж декількох років він активно захищає права громадян та бореться з корупцією. Проте цього разу він сам став жертвою неправомірних дій правоохоронців.

«По приїзду слідчо-оперативної групи, без всяких підстав, не надаючи мені якісь документи показати, якісь пояснення, автомобіль, просто приїхав евакуатор, автомобіль погрузили. Не дали навіть можливості забрати особисті речі. В мене там залишилися дитячі речі, коляска, цінні кошти», - згадує Володимир.

Авто вилучили за ухвалою Приморського райсуду Одеси щодо накладення арешту на 52 транспортні засоби: з 2014 року слідчим управлінням Одеської області розслідується кримінальне провадження, в якому під час обшуку за відповіддю слідчого було в 2016-2017 році нібито виготовлені якісь документи на автомобіль Володимира, тобто на схожий автомобіль, який нібито перебуває в нього.

Проте під час вилучення автівки правоохоронці не лише не пред'явили цю ухвалу власнику машини, а й не надали жодних копій щодо вилучення та опису майна.

«Не пояснюючи, його погрузили, відвезли в невідомому напрямку. На наступний день я звернувся до Святошинського відділу поліції, де я проживаю, і на території Святошинського райвідділу я побачив свій автомобіль. Він дійсно знаходився там», - розповідає правозахисник.

Та через деякий час автівка зникла з території райвідділу, а віднайшли її в промзоні, на штрафмайданчику без жодних розпізнавальних знаків. На отриманих фото чітко видно, що машину відкривали. Причому пломба, яка мала б знаходитись на цьому місці, відсутня, а багажник, вочевидь, просто зірвали, закрити його не змогли, тому притиснули зверху шиною.

«Якщо ми говоримо про автомобіль, цей автомобіль уже можна знайти в зовсім іншому стані, хто його пошкодив, за цей час також невідомо. Так щоб були якісь покарання та вироки – скажімо, вони поодинокі», - резюмує адвокат Сергій Старенький.

Другие новости