![Освітянські боси 'не помітили' скандалу щодо фальсифікації ЗНО](https://i.stopcor.org/news/2019/11/1/zno.jpeg?size=2010x1130)
Корупційний скандал з підробкою балів ЗНО: відтоді минуло три роки, та чи зрушила справа з мертвої точки? За словами працівників ГПУ, вони надсилали у навчальні заклади списки як потерпілих, так і тих, хто вступив за завищеними результатами. Тож як відреагували університети на повідомлення Генпрокуратури? За відповідями знімальна група "СтопКору" вирушила до топових вишів Києва.
https://www.youtube.com/watch?v=_ejXGu6F6Sk
Київський політехнічний інститут. За інформацією ГПУ, протягом 2014-15 років сюди вступило десятеро студентів із завищеними результатами. Вони були відраховані з навчального закладу, проте не все так просто.
Студенти та їхні батьки звернулися з позовом до суду про визнання такого наказу незаконним та поновлення на навчанні. Судами різних інстанцій, зокрема й касаційної, позовні вимоги було задоволено.
![Зафіксовано близько 170 абітурієнтів з підробленими результатами](https://i.stopcor.org/gallery/2019/11/1/zno23.jpg)
Національний авіаційний університет. Тут, за нашими даними, мало навчатися четверо студентів. Але у ректораті не змогли згадати про цю історію. Та ж сама ситуація і з іншими вишами.
Та ще один лист із поясненнями нам надійшов і від Національного медичного університету імені Богомольця. З 14-ти студентів, які потрапили за завищеними балами, дев’ятеро й досі продовжує навчання у виші.
Та ось цікава деталь: в університеті запевняють, що не отримували жодного повідомлення від Генпрокуратури щодо цієї справи. Тож і не дивно, що дехто з тих студентів і досі продовжує навчання у вишах.