Державні будівельні норми 2002-2005 рр. здебільшого повторюють застарілі, ще радянські стандарти будівництва. Тому ще у 2016 році розпочалася підготовка нових будівельних норм. Журналісти «СтопКору» проаналізували нові державні будівельні норми і виділили основні зміни.
Граничні межі максимальної щільності населення
Раніше за умов обґрунтування щільність була необмеженою, а отже на 1 гектар можна було заселити скільки завгодно осіб.
Тепер – максимум 450 осіб з можливістю підвищення щільності НЕ БІЛЬШЕ, ніж на 20 відсотків. І це – за чітких умов додаткового покращення інфраструктури.
Врахування правил пожежної безпеки
Нові норми впроваджують так звану жовту лінію. Вона забезпечує шляхи евакуації у разі руйнування та завалів будівель. Крім того, доповнені та скориговані вимоги до проїзду пожежних автівок.
Наявність паркувальних місць
За минулих норм великі міста наповнилися хаотичним паркуванням автівок. У нових ДБН передбачені обов’язкові підземні парковки та заборона паркування всередині житлових кварталів.
Велопарковки та рух велосипедів
Раніше норми, які захищали права велосипедистів, були відсутні взагалі. Тепер забудовник зобов’язаний враховувати наявність двоколісного транспорту.
Безбар’єрний доступ
Старі норми не мали конкретних вимог до забудовників щодо врахування потреб осіб з інвалідністю. Нові правила ці потреби враховують.
Граничні параметри забудови земельної ділянки
У попередніх правилах такі норми відсутні. За новими – відсоток забудови на ділянці не може перевищувати 50-ти. Ба більше, чим вища будівля, тим менший відсоток забудови. Крім того, вводиться термін зеленої лінії, що враховує потребу в озелененні територій.
Обмеження висоти та поверхів
Певно, найцікавіша зміна правил будівництва. По-перше, вводиться так звана блакитна лінія. Яка значно обмежує висоту забудови для захисту естетичних та історичних якостей населених пунктів. По-друге, вводяться обмеження висотності в залежності від чисельності населення. Тепер в селищах міського типу багатоквартирні будинки та садибні забудови не можуть перевищувати висоту в 15 метрів (або 5 поверхів). А в містах з населенням до 50 тисяч – до 9-ти поверхів із висотою у 27 метрів.
Детальніше про реформу дивіться у матеріалі «Стоп Корупції»:
https://youtu.be/n0zaWNNgCT0