ПоддержатьУкраїнська

Резніков про відмову РФ продовжити мандат ОБСЄ на кордоні з Україною: Це зухвала демонстрація

StopCor
StopCor

StopCor

Резніков про відмову РФ продовжити мандат ОБСЄ на кордоні з Україною: Це зухвала демонстрація

Про це сказав Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, передає кореспондент Укрінформу.

"Я це тлумачу як по суті відмову Російської Федерації від Мінських угод, Мінських домовленостей. Тому що умова про те, що там буде саме моніторингова місія СММ ОБСЄ передбачена Мінськими домовленостями... Це зухвала демонстрація (Росії - ред.) всьому міжнародному суспільству, що "а нам все одно про які домовленості ви ведете мову, нам все одно що є Організація з безпеки та співробітництва в Європі"", - сказав Резніков.

Він додав, що абсолютно ймовірний варіант додаткового постачання зброї бойовикам через неконтрольовану Україною ділянку кордону з Російською Федерацією.

Також Резніков зауважив, що серед заходів для уникнення ескалації на сході України необхідно зміцнювати українську армію, розвивати флот, повітряні війська, протиракетну оборону.

Як повідомлялося, 2 вересня під час засідання Постійної ради ОБСЄ Російська Федерація виголосила ухвалене президентом РФ рішення не підтримувати чинний у рамках ОБСЄ широкий консенсус щодо продовження мандата місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через державний кордон «Гуково» і «Донецьк» після 30 вересня 2021 року. Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі зауважила, що реалізація цього наміру є продовженням дій Росії, спрямованих на свідомий саботаж імплементації Мінських домовленостей, зокрема параграфа 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, який передбачає забезпечення постійного моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ державного кордону між Україною та Росією.

Також повідомлялося, що спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» діє з 29 липня 2014 року згідно з рішенням Постійної ради ОБСЄ, прийнятим на основі консенсусу. Вона здійснює моніторинг ситуації та пересувань через кордон на цих двох російських пунктах пропуску та готує відповідні звіти. Наразі місія складається з 22 міжнародних спостерігачів.

Україна та країни-партнери неодноразово закликали до розширення мандата цієї спостережної місії на всі ділянки кордону, які прилягають до окупованих територій Донецької та Луганської областей. Але таке розширення блокує Росія. При цьому російська сторона забороняє спостерігачів ОБСЄ використовувати будь-які інструменти спостереження, включаючи біноклі та безпілотники.

22 липня 2021 року Постійна рада Організації з безпеки та співробітництва в Європі продовжила лише на два місяці мандат спостережної місії у пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк».

Фото: hromadske

Джерело: Укрінформ

Другие новости