ПоддержатьУкраїнська

Серед купи мотлоху знайшли давньоримську іграшку

StopCor
StopCor

StopCor

Серед купи мотлоху знайшли давньоримську іграшку

Співробітники музею римської фортеці Віндоланда, що у Великій Британії, знайшли давню шкіряну фігурку миші серед купи мотлоху. Імовірно, була дитячою іграшкою.

Музейники зазначають, що в колекціях зберігається близько 7 тис. предметів з римської шкіри, серед яких найбільша колекція взуття, а також заплатки, елементи військових палаток, сумки та звичайні нарізні відходи. Виріб у вигляді мишки є унікальним. Має кутовий, геометричний контур і досить товстий хвіст. Спочатку вирішили, що це ящірка, але згодом розгледіли вушка та рисочки, що зображали хутро. Вік "миші" оцінили приблизно у 1,9 тис. років, повідомляє офіційний сайт музею.

"Хоча в нас у Віндоланді є багато свідчень про дітей, у нас дуже мало іграшок. Було б чудово, якби ця маленька мишка справді була іграшкою і джерелом розваги для дитини тут, на північному кордоні", - каже куратор музею Барбара Бірлі.

За іншим припущенням, мишку могли виготовити заради жартів. Адже за словами музейників у ті часи, миші були присутні в кожному куточку фортеці і дошкуляли людям, знищуючи їх житла і харчові запаси.

Джерело: Gazeta.ua

Другие новости