ПоддержатьУкраїнська

Скільки киян вже отримали бустерну дозу – дані КМДА

StopCor
StopCor

StopCor

Скільки киян вже отримали бустерну дозу – дані КМДА

Як передає Укрінформ, про це розповіла заступник голови КМДА Ганна Старостенко, повідомляє пресслужба КМДА.

«Новий штам Омікрон дуже швидко поширюється і має менший інкубаційний період – всього до трьох діб. Тож, аби запобігти його стрімкому розповсюдженню, ми маємо оперативно відреагувати та захистити якомога більшу кількість людей. Тішить, що кияни це розуміють. Адже на сьогодні столиця традиційно утримує лідерство у вакцинальній кампанії, у тому числі щодо введення бустерної дози. Станом на 18 січня, більше 20,5 тисячі осіб у Києві вакцинувалися бустерною дозою, а це – 18% від усієї кількості в Україні», – зазначила заступник голови КМДА.

Старостенко також розповіла, що вакцинуватися бустерною дозою можна в будь-якому столичному пункті щеплення, а оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення повного курсу щеплення проти COVID-19.

«Нині в місті діє 166 пунктів щеплення, 21 мінівакцинальний центр на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги, працюють 63 мобільні бригади та 47 тимчасових вакцинальних центрів у різних установах та торгових центрах», – нагадала вона.

Як наголосив голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій, ревакцинальна (бустерна) доза використовується, щоб подовжити тривалість захисту після вакцинації та підвищити її ефективність.

«Аргументи для введення бустерної дози від коронавірусу надають останні дослідження. Вони свідчать: попри те, що дві дози вакцини працюють для попередження тяжкого перебігу коронавірусу, але, як правило, після шести місяців захист слабшає, а введення ревакцинальної дози підвищує ефективність вакцинації і захисту людини», – сказав Лапій.

Він також підкреслив, що з ревакцинальною дозою ефективність попередження госпіталізації у людей порівняно з тими, хто її не зробив, досягає майже 90 відсотків.

Зазначимо, що наказом Міністерства охорони здоров’я України № 26 від 6 січня 2022 року рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад шість місяців тому. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні минулої доби виявлено 8 558 випадків зараження коронавірусом.

Джерело: Укрінформ

Другие новости