ПоддержатьУкраїнська

Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

StopCor
StopCor

StopCor

Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

День пам'яті жертв Голодоморів щорічно припадає в Україні на четверту суботу листопада. Українці в цей день згадують жертв Голодоморів ХХ століття. Про це повідомляє "Слово і Діло".

 Фото: Музей Голодомору

Дату заснували згідно з указом президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року як День пам'яті жертв голодоморів. Пізніше він отримав назву День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій, а 21 травня 2007 року президент Віктор Ющенко повернув колишню назву - День пам'яті жертв голодоморів.

У ХХ столітті Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років.

Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів найбільшого Голодомору 1932-1933 років. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 мільйонів українців.

У церквах сьогодні проводяться поминальні богослужіння.

А о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої українці запалять свічки біля Меморіалу і на підвіконнях своїх будинків.

Акція "Запали свічку!" проходить в Україні з 2005 року. Заснувати традицію запропонував відомий історик і дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Також по всій Україні будуть приспущені державні прапори. Обмежено проведення заходів розважального характеру. До того ж, цього року через пандемію коронавірусу більшість інформаційних заходів пройдуть в режимі онлайн.

Рада в 2006 році офіційно визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Геноцидом Голодомор крім України також визнали ще 17 країн.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, США не зможе забути військову агресію Росії проти України.

Другие новости