ПоддержатьУкраїнська

Справа "Херсонбуду": суд поновив кримінальне провадження, ДБР відкриває справу на слідчого

StopCor
StopCor

StopCor

Справа 'Херсонбуду': суд поновив кримінальне провадження, ДБР відкриває справу на слідчого

Херсонський міський суд поновив кримінальне провадження щодо рейдерського захоплення майна найбільшої будівельної компанії Херсона – "Херсонбуду". Про це повідомив активіст Роман Дещенко із зали засідань суду.

Водночас Мелітопольський міськрайонний суд зобов’язав регіональне відділення ДБР, яке розташоване саме у Мелітополі,  зареєструвати кримінальне провадження стосовно бездіяльності слідчого, який закрив справу "Херсонбуду".

Справа ''Херсонбуду'': суд поновив кримінальне провадження, ДБР відкриває справу на слідчого

Активісти "Стоп корупції" напередодні, під час засідання обласного антирейдерського штабу, звернулись до новопризначеного губернатора Херсонщини з проханням з’ясувати причини бездіяльності херсонських правоохоронців у справах рейдерства. За наявною інформацією, за 2 роки слідства щодо рейдерського захоплення майна "Херсонбуду" жодному рейдеру не оголошено підозру, слідство фактично не ведеться.

Нагадаємо, 11 липня, під час наради правоохоронних органів у Херсоні за матеріалами розслідування "СтопКору" стало відомо про те,  що кримінальні провадження… закриті 2 липня. Без вивчення матеріалів, доказів, після 2-х років бездіяльності та затягування слідства.

Родина почесного громадянина Херсона Бориса Сандика, якій кілька десятиліть належить  ПАТ "Херсонбуд" і є постраждалою від рейдерства, подала скаргу щодо незаконності закриття провадження.

Суд дослідив факти бездіяльності слідчого й 11 вересня поновив кримінальну справу щодо рейдерського захоплення майна "Херсонбуду". Суддя Мусулевський у своїй  Постанові підкреслив, що слідчі не виконали цілу низку необхідних слідчих дій. Тобто розслідування справи не велось.

"Скаргу задовольнити. Скасувати Постанову заступника начальника СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області капітана поліції Чорного С.С. від 02.07.2019 року про закриття кримінального провадження… Матеріали кримінального провадження відправити для проведення досудового розслідування. Ухвала оскарженню не підлягає", – значиться в документі.

У такий спосіб суд визнав незаконність закриття кримінального провадження у липні 2019 року, напередодні парламентських виборів. Нагадаємо, тоді один з фігурантів справи – Володимир Сальдо – балотувався в народні депутати.

Журналісти та активісти й надалі стежитимуть за ходом слідства щодо рейдерства будівельної компанії у Херсоні.

Другие новости