ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, коли Україна перейде на літній час

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, коли Україна перейде на літній час

29 березня о 3.00 Україна перейде на літній час - стрілки годинника будуть переведені на 1 годину вперед.

Про те, що перехід на літній час відбудеться, повідомляє Департамент технічного регулювання та метрології Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Літній час вводиться відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Ця постанова враховує порядок обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року. Згідно з ним, на території України встановлено час другого часового поясу (Київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад, передає "Соцпортал".

Ідея переходу на сезонний час належить президенту США, одному з авторів Декларації незалежності Америки Бенджаміну Франкліну. США вперше перевела стрілки у 1918 році.

В СРСР вперше ввели так зване «декретний час» 16 червня 1930 р. перевівши стрілки на 1 годину вперед. Але назад їх так і не повернули. А в 1981 році в СРСР було введено сезонний час з переведенням стрілок годинника назад-вперед два рази в рік.

Другие новости