ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, коли вакцина від Pfizer надійде в Україну

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, коли вакцина від Pfizer надійде в Україну

Вакцину проти COVID-19 від компаній Pfizer та BioNTech поставлять в Україну наприкінці лютого або на початку березня. Препарати постачатиме міжнародна організація ЮНІСЕФ. Про це повідомив керівник програм з охорони здоров'я ЮНІСЕФ України Андрій Славуцький, передає "hromadske" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

 Фото: Facebook

Славуцький зазначив, що наразі тривають переговори щодо документації — є один документ, на який Україна ще чекає.

"Але, за попередньою інформацією, вакцина Pfizer має приїхати наприкінці лютого або на початку березня", — сказав він.

Славуцький також розповів, як відбуватиметься постачання вакцини в регіони. За його словами, в аеропорту "Бориспіль" у будь-який час доби вакцину зможе забрати логістична компанія, потужності якої дають змогу прийняти ту кількість вакцини, яку поставлять.

"Далі ці вакцини переміщатимуться на центральний склад компанії, після чого постачатимуться до регіонів у лотках із сухим льодом. У кожному лотку буде 195 флаконів, в одному флаконі шість доз вакцини. Мобільна бригада щодня отримуватиме денну кількість доз — 96 або 102 (16 або 17 флаконів)", — сказав Славуцький.

У Міністерстві охорони здоров’я та Офісі президента сподіваються, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до 21 лютого. Раніше обіцяли, що вакцина буде вже 15 лютого. Очільник МОЗ зазначив, що затримка пов’язана з "технологічними проблемами логістичного характеру".

Першими мають зробити щеплення медикам, які працюють із хворими на COVID-19. Поки також точно невідомо, яку вакцину Україна отримає першою: компанії Pfizer та AstraZeneca вже подали заявки на реєстрацію своїх препаратів в Україні.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Києві за добу зафіксували понад 500 нових випадків коронавірусу.

Другие новости