ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, скільки українців МОЗ планує охопити щепленнями проти COVID-19

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, скільки українців МОЗ планує охопити щепленнями проти COVID-19

Виділені бюджетні кошти та існуючі домовленості дозволять закрити потребу України у вакцині від COVID-19 на 2021 рік. Всього будуть вакциновані понад 20,8 млн осіб. Як передає "УНІАН", про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час круглого столу за результатами першого року впровадження Стратегії імунопрофілактики, інформує "UA.NEWS".

 Фото: Факти

Ляшко розповів, що сьогодні, 27 листопада, на засіданні оперативного штабу МОЗ щодо вакцинокерованих інфекцій були затверджені оціночні дані для вакцинації від COVID-19 на 2021 рік.

"Ми сьогодні цифру, яку затвердили на штабі, в 20 млн 851 тис. осіб – це ті люди, яких ми хочемо і будемо намагатися охопити щепленнями проти коронавірусної хвороби… З них 4 млн будуть закриті саме в рамках механізму COVAX, а на інші 16 млн ми передбачаємо кошти в держбюджеті для того, щоб закупити вакцину. Крім того, буде алоційовано 50 млн доларів в Європейському інвестиційному банку, а також завершуються переговори щодо близько 50-75 млн доларів від Світового банку. Це дозволить нам закрити всю потребу України в засобах для імунопрофілактики", – розповів заступник міністра.

За словами Ляшка, пріоритетними групами для вакцинації першої черги, схваленими оперативним штабом МОЗ, будуть медичні працівники, військовослужбовці, працівники соціальної сфери, а також особи, що знаходяться в спеціалізованих установах (в інтернатах, будинках для людей похилого віку), і персонал цих спеціалізованих установ.

Наступні в черзі на вакцинацію – люди, які відносяться до групи медичного ризику, тобто хворі від 60 років, що мають соматичні захворювання, які сьогодні найбільш часто призводять до летального результату в разі інфікування коронавірусною хворобою. Це найбільша група ризику, яка налічує приблизно 7 млн ​​осіб.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Уляна Супрун заявила, що ситуація з COVID-19 ставатиме лише гіршою.

Другие новости