
Колишній співробітник Нацполіції Києва отримав штраф за неправдиве повідомлення про злочин та введення правоохоронців в оману: чоловік загубив свій табельний пістолет і збрехав, що його вкрали.
Експоліцейський уклав угоду про визнання винуватості та отримав 8,5 тисяч гривень штрафу.
Пом’якшувальними обставинами було визнано його щире каяття, участь в АТО і відзнака президента за це, йшлося у вироку Святошинського райсуду Києва від 1 червня
Засуджений, Анатолій Коваленко, був співробітником органів внутрішніх справ з 2006 року. До 12 лютого 2020 року – працював старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах. Він був працівником відділу протидії незаконному обігу зброї та вибухівки і розкриття злочинів, вчинених із їх застосуванням.
31 січня ввечері він приїхав у будівлю Головного управління Нацполіції у Києві і, разом із працівниками міграційної служби, почав вживати алкоголь спершу у будівлі, потім – за її межами.
Повернувшись додому, чоловік виявив пропажу свого табельного пістолета Макарова з набоями до нього. Коваленко вирішив збрехати про події тієї ночі, щоб уникнути відповідальності за втрату зброї.
День потому він подзвонив на "102" і повідомив у чергову частину поліції, що невідома особа викрала з його автівки сумку, в якій був пістолет та інші особисті речі.
Поліція почала розслідувати "крадіжку". На місце, де це нібито сталось, направляли слідчо-оперативну групу, криміналістичну лабораторію, кінологів, наряди патрульної поліції та полку патрульної поліції особливого призначення.
Свою неправдиву версію про "крадіжку" Коваленко також повторив слідчо-оперативній групі, а під час допиту – слідчому, який вів справу.
Як свідчить реєстр судових рішень, у ході розслідування "крадіжки", поліція отримувала доступ до даних оператора стосовно абонентів, які в момент "злочину" знаходились на місці, де його нібито вчинили. Розслідування тривало щонайменше до середини березня.
30 квітня Коваленко і прокурор уклали угоду, за якою експоліцейський визнав свою провину.
Статті, які інкримінували чоловіку, передбачають покарання у вигляді виправних робіт, або арешту, або обмеження волі, або позбавлення волі. Але, врахувавши пом’якшувальні обставини, сторони дійшли згоди до штрафу.