ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" дізнався подробиці спроби рейдерського захоплення агрокооперативу на Кіровоградщині

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' дізнався подробиці спроби рейдерського захоплення агрокооперативу на Кіровоградщині

Незаконна зміна організаційної форми та складу засновників сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська», що у селі Луганка на Кіровоградщині, скасована. Однак підприємство не може працювати через арештовані рахунки та майно. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції», які виїхали на місце події після звернення співвласників кооперативу.

«Підприємство не може на даний час працювати як раніше, оскільки рахунки залишаються арештовані Ленінським районним судом Кропивницького!

Та є кримінальне провадження, в рамках якого все майно і рахунки арештоване.

Бухгалтер сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська» пояснює ситуацію з вилученням документів. Вони вилучались двічі: перший раз в січні, а другий – в березні. За словами бухгалтера, вилучення було зроблено для того, щоб здійснити фальсифікацію протоколу зборів, яким нібито змінили форму власності кооперативу з СВК на ТОВ», – передають з місця подій активісти «Стоп корупції».

''СтопКор'' дізнався подробиці спроби рейдерського захоплення агрокооперативу на Кіровоградщині

Нагадаємо, команда «Стоп корупції» виїхала на Кіровоградщину після рейдерства на сільськогосподарському виробничому кооперативі «Агрофірма Маріампольська», що у селі Луганка. На підприємстві, за даними активістів, шахрайським способом змінили власника і директора.

Кооператив утворений у 2006 році з тодішнього колгоспу. Налічує 300 робітників, в обробітку перебуває 5 тисяч гектарів землі понад 700 пайовиків. Підприємство займається вирощуванням олійних і зернових, а також розводить худобу. Кооперативом керує правління з 11 співвласників, керівник – Костянтин Міщанін, співвласниками землі фактично є 785 осіб.

''СтопКор'' дізнався подробиці спроби рейдерського захоплення агрокооперативу на Кіровоградщині

«За словами підприємців, у квітні цього року на територію кооперативу приїхало четверо чоловіків, які показали документи про перереєстрацію підприємства. Згідно з даними в Держреєстрі, кооператив припинив існування, його правонаступником вказано підприємство-клон – ТОВ «Агрофірма Маріампольська», співзасновником якого є київське ТОВ «Вермонт Альянс». Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ця «товка» зареєстрована 1 березня цього року. У статутному фонді має 100 гривень, зареєстрована на Володимира Затолюка.

''СтопКор'' дізнався подробиці спроби рейдерського захоплення агрокооперативу на Кіровоградщині

Реєстраційні дії проводила держреєстратор Кіровоградської обласної філії комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» В. Кундас. Перереєстрацію здійснювала на основі протоколів зборів власників, в яких йдеться про зміни. Підприємці кажуть – це підробка, адже підприємство колективне, й ніхто з його співвласників не підписувався щодо зміни організаційної форми та складу засновників. На останніх зборах співвласників підписували протоколи лише щодо звіту за рік діяльності», – ідеться у публікації місцевого видання kypur.net.

''СтопКор'' дізнався подробиці спроби рейдерського захоплення агрокооперативу на Кіровоградщині

Другие новости