ПоддержатьУкраїнська

Свідок без свідомості: як у столичній прокуратурі витискають "потрібні" покази

StopCor
StopCor

StopCor

Свідок без свідомості: як у столичній прокуратурі витискають 'потрібні' покази

На лікарняному ліжку опинилась дівчина-свідок внаслідок допитів у прокуратурі міста Києва. За словами пані Валентини, до такого стану довів її слідчий – Ходаківський Сергій Петрович, який із застосуванням психологічного тиску спонукав обмовити інших, аби пов'язати їх усіх в схему, зокрема, під час багатогодинних допитів у задушливому приміщенні, звинувачуючи дівчину в тому, що вона нібито виконує вказівки третіх осіб.

Відмітимо, що про усі порушення, які були допущені слідчим Ходаківським, адвокат пані Валентини розповідати не може. Адже на нього поширюється обов'язок щодо не розголошення відомостей, які стали відомі під час проведення слідчої дії. Але під час розмови журналісти дізнались, що слідчий викликав Валентину як свідка тричі, в тому числі два рази допитував її протягом двох днів підряд.

«Насправді такі дії є порушенням вимог статті 135 Кримінального кодексу України, частиною якої встановлено, що особа має бути повідомлена про виклик до слідчого не пізніше, ніж за три дні до того, як вона зобов’язана прибути», – підкреслює юрист Георгій Мойсей.

Наслідком саме цих неправомірних дій слідчого стало те, що під час допиту 18 квітня, який відбувався вже на наступний день після попереднього і тривав протягом чотирьох годин, у Валентини різко погіршився стан здоров’я, і цього ж дня її було госпіталізовано до медичного закладу.

Подробиці резонансної справи дивіться у новому сюжеті "СтопКору". 

https://youtu.be/n2NmCH6UBsQ

Другие новости