ПоддержатьУкраїнська

Таскомбанк долучився до проєкту консорціумного кредитування «Великого будівництва»

StopCor
StopCor

StopCor

Таскомбанк долучився до проєкту консорціумного кредитування «Великого будівництва»

Координатором угоди став Укрексімбанк. В проєкті також задіяні Ощадбанк, Укргазбанк, Банк Кредит Дніпро, ПУМБ.

Кредит загальним обсягом 376 млн дол. США надається із забезпеченням у формі державних гарантій строком на 5 років. Процентна ставка становить 4,9% річних. Цільовим призначенням є фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №521 від 26.05.2021 р. 

Впровадження такого інструменту кредитування є безпрецедентним на фінансовому ринку України. Досі можливості залучення таких великих обсягів в українських банках не було, переважно суми кредитування рідко перевищували 50-70 мільйонів доларів. Сьогодні цією угодою її учасники дають чіткий сигнал ринку, що банківська система готова до фінансування великих інвестиційних проєктів через механізм консорціуму.

Результатом проведення підготовчої роботи зі структурування угоди стало забезпечення можливості довгострокового кредитування Укравтодору з процентною ставкою навіть нижчою ніж від міжнародних фінансових організацій.

«Підписання сьогоднішньої угоди свідчить про підвищення рівня довіри банків один до одного, готовність фінансових установ обмінюватися досвідом, шукати спільні інтереси, працювати на загальний результат. Сподіваємося, що станемо прикладом для інших учасників ринку в пошуку нових шляхів для реалізації масштабних проєктів державного рівня. Для ТАСКОМБАНКУ це не перший досвід реалізації консорціумного кредитування, але наймасштабніший. Ми готові й надалі створювати нові можливості фінансування проєктів з іншими учасниками банківського ринку, адже це сприятиме позитивним змінам у розвитку країни, стабільному фінансовому успіху та підвищенню добробуту країни», — підкреслила заступник голови правління ТАСКОМБАНКУ Рината Березнікова.

Передумовами реалізації проєкту стало звернення Міністерства інфраструктури України щодо консультаційної експертизи з фінансування програми «Велике будівництво». Під час обговорення шляхів залучення фінансових ресурсів було наголошено на тому, що жоден український банк не може самостійно надати таку значну суму коштів, адже вона перевищує нормативи банків. Це зумовлює необхідність звернення Укравтодору до декількох банків у пошуку фінансування, що своєю чергою не гарантує можливості залучення всіє потрібної суми у найкоротші строки та створює велике навантаження на фінансово-економічну службу Агентства. Саме тому для забезпечення необхідного обсягу коштів було обрано унікальний на ринку механізм консорціумного кредитування.

Фото: ТАСКОМБАНК

Джерело: Укрінформ

Другие новости