ПоддержатьУкраїнська

Тендери, від яких зносить дах: вихідці з ДУСі нагріли бюджет Броварів на мільйон доларів

StopCor
StopCor

StopCor

Тендери, від яких зносить дах: вихідці з ДУСі нагріли бюджет Броварів на мільйон доларів

Місяць тому «СтопКор» уже розповідав про броварську школу №7, навчальний рік в якій призупинився ледве розпочавшись, бо в школі обвалився дах, який незадовго до того відремонтували. До речі, ремонт невеликої частини перекриття обійшовся в 1,5 млн гривень. Тендер на ремонтні роботи тоді виграла компанія «Антар Сіті». Вона ж і стала «ниточкою», потягнувши за яку, журналісти почали розплутувати клубок корупційних тендерів броварського Управління освіти.

Тендери, від яких зносить дах: вихідці з ДУСі нагріли бюджет Броварів на мільйон доларів

Виявилось, що за останні два роки компанія «Антар Сіті» виграла 41 тендер на державні закупівлі, 40 з яких – на будівельні роботи для броварських освітян, на суму 31 мільйон гривень.

Просто нереальна статистика! Як таке можливо? Вивчаючи тендери за участю «Антар сіті», представники «Стоп Корупції» помітили компанію «Буд сервіс 2016». При детальному аналізі, у тому числі з аналітичної системи YouControl, стало зрозуміло, що ця фірма виконує в торгах роль технічного кандидата. Схема проста: «Буд сервіс», нібито змагаючись з «Антар сіті», умисно подає документи, що не відповідають вимогам замовника і, таким чином, просто «зливає» тендер на користь останньої.

Ба більше, зв'язок між компаніями помічаємо і через засновників. Олег Горбатюк, директор «Буд сервісу», очолював державне підприємство «Будівельно-монтажне управління ДУС», а в 2017 році цю посаду отримав Сергій Сидоренко, засновник «Антар Сіті».

Юристи проекту «За чесні закупівлі» знайшли факти про 16 подібних тендерів на майже мільйон доларів, в яких «Буд сервіс» Горбатюка виконував роль технічного кандидата на користь «Антар Сіті» Сидоренка.

Деталі власного розслідування – у новому сюжеті «СтопКору»:

https://www.youtube.com/watch?v=6zdRH0oOy54

Другие новости