Збереження ландшафту та рідкісної флори й фауни або ширма для того, щоб роздерибанити ласий шматок землі – що насправді ховається за пропозицією столичної влади долучити 9 нових об'єктів до природно-заповідного фонду? Докладніше про це – у розлідуванні Артема Поліковського.
https://www.youtube.com/watch?v=AkOYNbYasOg
Мова йде про внесення у 2019 році дев’яти нових об'єктів, таких як ландшафтний парк «Яр пролісок», комплексна пам'ятка «Реп'яхів яр», ландшафтний заказник «Озеро Тягле» площею 137 га, ландшафтний заказник «Осокорківські луки» площею 148 га, який, за словами голови постійної комісії з питань екологічної політики Костянтина Ялового, вже проголосований на сесії.
На один з таких заказників хочуть перетворити й територію, яка наразі знаходиться у законній власності забудовника «Контактбудсервіс», що зводить новий житловий масив «Патріотика на озерах». Такі дії столичної влади інвестори розцінюють як рейдерство.
«Ми вже протягом понад 8 місяців б'ємося з місцевою владою, щоб достукатися і пояснити ту ситуацію, що інвестиційний клімат буде порушений в Києві і в Україні, якщо йти проти закону», - зазначив інвестор ЖК «Патріотика на озерах» Денис Шинкаренко.
Нагадаємо, що столична влада всіляко заважає будівництву житлового комплексу, попри наявність у забудовника всіх необхідних дозволів та документів. Чому чиновники ігнорують закон – наразі розбираються представники депутатської робочої групи при Верховній Раді.
Журналісти вирішили перевірити, де саме на цій території зайшли унікальні ландшафти та вимираючих тварин, та вивчили реєстр природно-заповідного фонду України. Але тут – жодного слова про ексклюзивність природи Осокорків. Та й екологи здивовані таким раптово виявленим заповідником.
«Перш за все потрібно визначитися з причиною, чому територію передають під природно-заповідний фонд. Потім має встановитися який саме вид природної зони буде встановлено й має засідати певна комісія. Але перш за все треба звертати увагу на те, що необхідно дотримуватися норм чинного законодавства України для того, щоб не відбулося певних колізій і не відбувалося розкрадання землі і потрібно чітко встановити відповідальних осіб», - наголошує громадський активіст, еколог Сергій Порошенко.
Для розвантаження Лівого берега в Генплані спроектована дорога, яка вестиме до нової окружної та мосту через Дніпро, який незабаром планують будувати. Це дозволить жителям міста витрачати менше часу на проїзд. Виїзд до неї має проходити саме через майбутній житловий комплекс, про що й потурбувався забудовник.
Але рішення міськради про передачу території до природо-заповідного фонду може накласти на таку окружну вето. І це далеко не єдиний приклад нехтування посадовцями реальних потреб жителів столичного Лівобережжя – наприкінці березня там знесли міст над напірним колектором, який був частиною очисної системи міста.
То чи справді новий ландшафтний парк на руку киянам? І що насправді мають на меті чиновники – можливо, цей розподіл планується тільки для того, щоб забрати землю в одного забудовника й передати іншому? «СтопКор» продовжує стежити за перебігом подій, про нові факти ми обов’язково повідомимо у наступних випусках.