ПоддержатьУкраїнська

У Франції заборонили використовувати відомий препарат для лікування COVID-19

StopCor
StopCor

StopCor

У Франції заборонили використовувати відомий препарат для лікування COVID-19

У Франції уряд видав розпорядження, щоб французькі лікарі більше не прописували протималярійний препарат гідроксихлорохін при лікуванні COVID-19.

Про це передає в середу агентство "Bloomberg", передає "Інтерфакс-Україна".

Таким чином, уточнює агентство, гідроксихлорохін тепер не призначатимуть ні сам по собі, ні в поєднанні з іншими препаратами проти COVID-19. Водночас, гідроксихлорохін може як і раніше застосовуватися проти малярії або вовчака.

Також у МОЗ Франції пообіцяли переглянути свою позицію щодо гідроксихлорохіну при появі нових даних.

Суперечки з приводу використання гідроксихлорохіну при COVID-19, який спочатку був розроблений як протималярійний засіб, але з часом отримав і інші застосування, тривають у всьому світі.

Раніше на цьому тижні у Всесвітній організації охорони здоров'я тимчасово призупинили клінічні випробування гідроксихлорохіну в лікуванні COVID-19 через необхідність проаналізувати його дію.

До цього великий резонанс викликало недавнє визнання президента США Дональда Трампа в тому, що він вживає цей препарат з профілактичною метою. Опоненти Трампа критикували його за те, що по суті він розрекламував препарат, не маючи впевненості в його ефективності та безпеці.

Однак у тій же Франції прославлений французький мікробіолог Дідьє Раульт заявляв, що в корені не згоден із результатами масштабного дослідження, згідно з якими використання гідроксихлорохіну не просто не допомагає від коронавірусу COVID-19, але ще й підвищує ризик смерті пацієнтів.

Також напередодні генеральний директор Індійської ради з медичних досліджень (ICMR) Балрам Бхаргав стверджував, що гідроксихлорохін не має серйозних побічних ефектів і може використовуватися як профілактика від коронавірусу. Але одночасно з тим, зазначали західні ЗМІ, на Індію припадає 70% світового виробництва гідроксихлорохіну. Його виробництво останнім часом збільшилося разом із зростанням попиту після зізнань Трампа.

Другие новости