ПоддержатьУкраїнська

У Києві на Русанівці стався конфлікт між киянами і спецпризначенцями

StopCor
StopCor

StopCor

У Києві на Русанівці стався конфлікт між киянами і спецпризначенцями

13 червня у Києві між жителями Русанівських садів та поліцією стався конфлікт. Люди виступають проти руйнування дороги та проїзду нею важкої будтехніки. Два дні тому влада знесла шлагбаум на в’їзді на територію садового кооперативу.

https://www.facebook.com/1602446153357239/posts/2630986753836502/

Влада вивела проти місцевих жителів спецпризначенців. Саме вони мали забезпечити безперешкодний проїзд техніки для вивезення демонтованих конструкцій. Про це з місця подій повідомляють активісти ГО «Стоп корупції».

 На Русанівських садах сутички поліції і місцевих жителів. Фото: СтопКор.

«Це пряме зловживання забудовників та підрядників. Це приватна дорога, яку побудували люди та відвели проїзд. Столична влада хоче присвоїти цю роботу та зробити її дорогою загального користування», – зазначає голова правління ГО «Стоп корупції»

Ігор Бондарчук.

«Шлагбаум був незаконно демонтований КП «Благоустрій» 2 дні тому о 5:00 ранку.

Сьогодні спецпризначенці та поліція відтісняли жителів Русанівських садів для проїзду великогабаритної будівельної техніки, яку ті не пропускають на свою дорогу», — зазначає місцева жителька Тетяна Чистякова.

 Важка техніка розбиває дорогу, яку збудували місцеві. Фото: СтопКор.

Попередньо відомо, що у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА вирішили знести шлагбаум та будку із охороною з території в’їзду до Русанівських садів. Про це раніше повідомило видання «КиевVласть».

«Вони хочуть зруйнувати дорогу, яку своїм коштом будували і утримували місцеві жителі... Сьогоднішне протистояння призвело до транспортного колапсу», — зазначає місцевий житель.

У департаменті КМДА стверджують, що шлагбауми та кіоск створюють перешкоди для в’їзду спецтехніки, яка здійснює роботи на будівництві Подільсько-Воскресенського мосту. Це рішення було прийнято на нараді за участі представників ГО «Русанівські сади».

Про це стало відомо з протоколу №30 від 22 травня 2020 року.

Згідно з документом, у нараді взяли участь представники Департаменту транспортної інфраструктури, КП «Дирекція будівництва дорожно-транспортних споруд Києва», КП «Організація дорожнього руху», КП «Київблагоустрій», Дніпровського управління поліції ГУ НП Києва та представники ГО «Русанівські сади».

Як зазначила представниця організації Тетяна в коментарі «СтопКору», самі вони були дуже здивовані, коли почули, що брали участь у нараді.

«Це навіть була не нарада, це нас у черговий раз витісняли з дороги і місто написало фейковий протокол, який підписали олівцем», — розповіла вона.

Йдеться, що попри запрошення, представник Дніпровської райдержадміністрації участі у нараді не брав.

У протоколі йдеться, що всі учасники наради погодились, що вулиці Центральна садова, Призалізнична садова і Дамбова є вулицями загального користування і не перебувають на балансі будь-якого підприємства.

У результаті було вирішено просити столичну владу внепланово здійснити демонтаж кіоска охорони, шлагбаума та металевої ферми на в’їзді на територію Русанівських садів.

Крім того, було вирішено звернутися до представників поліції з проханням забезпечити громадський порядок під час демонтажу цих конструкцій.

«Ми боремося за виконання містом в особі замовника КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд» вимог громадського слухання Дніпровського району 2019 по ПВМП, підписання Договору з ОСТ на проїзд техніки і подальший ремонт доріг і проїздів Русанівських садів, а також за установку КПП Русанівських садів для безпеки садівників і проти завезення сміття на територію Русанівських садів і Горбачихи!» — зазначає голова ГО «Русанівські сади» Вадим Тищенко.

Нагадаємо, у грудні 2017 році відбувся мітинг садово-дачного масиву «Русанівські сади» у Києві. Жителі протестували проти плати за проїзд на житлову територію. Окрім проблеми з шлагбаумом на в’їзді мітингувальники заявляли також про розбиті дороги та регулярні напливи ромів.

Другие новости