ПоддержатьУкраїнська

У Раду внесли законопроєкт про нові штрафи за порушення у метро

StopCor
StopCor

StopCor

У Раду внесли законопроєкт про нові штрафи за порушення у метро

Проєкт закону №6164 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті” оприлюднено на сайті Верховної Ради, передає Укрінформ.

Як зазначається у пояснювальній записці, пропонується внести зміни до ст. 119 КУпАП, що полягають у запроваджені системного підходу до встановлення адміністративної відповідальності за порушення правил користування міським електричним транспортом, зокрема метрополітеном.

Так, пропонується передбачити адміністративну відповідальність за вчинення окремих протиправних дій у метрополітені, як-от пошкодження вагонів та їх внутрішнього обладнання (пропонується карати штрафом від 340 до 850 грн); засмічення вагонів і станцій метро (попередження або накладення штрафу від 170 до 340 грн); куріння у вагонах та станціях (попередження або накладення штрафу від 85 до 340 грн); проїзд на дахах і виступаючих частинах вагонів; самовільне проникнення до тунелів, технологічних та інших приміщень підземки (попередження або накладення штрафу у розмірі від 510 до 850 грн).

Одночасно законопроєкт передбачає зміни запровадження адміністративної відповідальності за провезення в метрополітені небезпечних предметів та речовин (ст. 133 КупАП), що пропонується карати попередженням або накладенням штрафу від 170 до 255 грн.

За неоплачене провезення багажу в міському електричному транспорті (ст. 134 КупАП) передбачено покарання у вигляді штрафу від 85 до 170 грн.

Від імені органів міського електричного транспорту виносити постанови у справах будуть начальники станцій метрополітену та їхні заступники.

Запропоновані зміни до ст. 258 КУпАП розширюють можливість спрощеного провадження (без складання протоколу про адміністративне правопорушення) за порушення правил перевезення у міському електричному транспорті.

Джерело: Укрінформ

Другие новости