ПоддержатьУкраїнська

У США пікетували виступ Бутмана – подробиці

StopCor
StopCor

StopCor

У США пікетували виступ Бутмана – подробиці

У Бостоні активісти групи Arts Against Aggression пікетували виступ Ігоря Бутман, який підтримував анексію Криму.

Активісти послідовно пікетують виступи російських виконавців, які у 2014 році підписали листа на підтримку анексії півострова та в цілому підтримали політику президента Росії Володимира Путіна.

Перед входом до російсько-єврейського центру «Макор» у Бостоні пікетувальники влаштували інсталяцію «Ціна хорошого джазу». На землі поклали шість манекенів із табличками R.I.P. («спочивай з миром»). «Покійники» символізують Конституцію, свободу самовираження, право на вільні та чесні вибори, громадянські права, права меншин та вільну пресу. Перед ними встановили картонну фігуру Володимира Путіна, який тримає плакат із текстом Coming to my Butman show is your patriotic duty («Прийти на моє шоу Бутмана – твій патріотичний обов'язок»).

Таким чином учасники акції пояснювали глядачам, які заплатили 35 доларів за квиток, що решту ціни заплатило російське громадянське суспільство, передає "Радіо Свобода".

На питання деяких глядачів про те, до чого тут Бутман, автори інсталяції відповідали, що Ігор Бутман не тільки музикант, а й активний політик, довірена особа Путіна і член вищої ради партії «Єдина Росія». Також вони зазначали, що Бутман підтримав агресію проти України, анексію Криму, закликав москвичів не виходити на мітинги за чесні вибори, а його партія провела в парламенті Росії закони, які забороняють американським громадянам всиновлювати російських сиріт.

"Глядачі, переважна більшість яких – це літні російськомовні емігранти, уважно слухали, а потім, опустивши очі, йшли до концертної зали", – повідомляє кореспондент російської служби "Радіо Свобода".

Ігор Бутман приїхав до Бостона після виступів у Нью-Йорку, які тривали чотири дні та також супроводжувалися протестами. Із запланованих у рамках турне концертів скасували два: у джазових клубах ​The Promontory (Чикаго) та Blue LLama Jazz Club (Енн-Арбор).​

Рішення про скасування заклади ухвалювали після того, як активісти провели перемовини з керівниками клубів і повідомили їм про позицію Бутмана. Бостонський джазклуб RegattaBar також скасував виступ російського музиканта, і Бутман переніс його до російсько-єврейського центру.

Організатор концерту в російсько-єврейському центрі «Макор» сказали, що «не підтримують політичну позицію людей, що виступають, а просто люблять хороший джаз». За словами президента «Макору» Володимира Фойгельмана, до зали на 350 місць продали трохи більше за половину квитків.

Бутман – громадянин Росії і США. Поїздки американських громадян на територію анексованого Росією Криму є порушенням режиму санкцій, накладених на Москву за агресію щодо України і анексію українського півострова. У листах, які група Arts Against Aggression надсилала організаторам виступів, вона заявляла, що джаз близько століття є символом миру і свободи і не має використовуватися для відбілювання репресивного режиму, виправдання анексій і воєн.

Раніше активісти вже пікетували заходи інших російських культурних діячів, які підтримували анексію Криму та загалом політику Путіна щодо України. Серед них: концерти Володимира Співакова, Валерія Ґерґієва, Дениса Мацуєва. Попри це, гастролі російських артистів у США відбуваються досі.

Другие новости