ПоддержатьУкраїнська

Угорщина перестане платити пенсії жителям Закарпаття

StopCor
StopCor

StopCor

Угорщина перестане платити пенсії жителям Закарпаття

Влада Угорщини заявила, що українці примудряються отримувати високу угорську пенсію. При цьому не всі з них проживають у країні. Тому таких пенсіонерів збираються залишити без фіндопомоги від держави.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 22 листопада, стало відомо, що в Угорщині перевірятимуть громадян України, які мають право на отримання угорської пенсії. Йдеться про тих українців, які мають угорське громадянство та проживають у країні.

Як виявилось, більшість з українсько-угорських пенсіонерів не проживають в Угорщині. Крім того, вони примудряються отримувати більшу допомогу від держави, у порівнянні з угорцями. Так, середня пенсія у сусідній країні становить приблизно 125 тисяч форинтів, що еквівалентно 12 500 грн.

"Деякі українці примудряються отримувати пенсію, яка становить 200 тисяч форинтів і вище", – відзначили ЗМІ Угорщини.

За попередніми даними, у більшості випадків це жителі Закарпаття. Так, українських пенсіонерів, які отримують угорські пенсії, перевірятимуть. Як результат, так званих порушників можуть позбавити пенсій.

До слова, представник соціалістичної партії Іштван Тукач в ході пленарного засідання в парламенті Угорщини запитав у депутатів, "як довго Угорщина буде платити пенсії українцям?". За його словами, українці зловживають допомогою від країни.

Нагадаємо, угорські пенсії українцям передбачає міжнародний договір від 1962 року. Наразі понад 10 тисяч вихідців з української держави отримують пенсії Угорщини. Щороку на таких пенсіонерів йде понад 1 млрд форинтів.

Також стало відомо, що за результатами перших перевірок за зловживання вже зняті нарахування пенсії для деяких українців. Проте кількість таких випадків не уточнили.

Другие новости