ПоддержатьУкраїнська

Українські прикордонники допомогли Європолу викрити нелегалів біля берегів Італії

StopCor
StopCor

StopCor

Українські прикордонники допомогли Європолу викрити нелегалів біля берегів Італії

Правоохоронці ДПСУ спільно з закордонними колегами затримали групу негалів та запобігли міжнародному злочинному “бізнесу” з перевезення морських мігрантів поза законом.

На жаль, жертвами злочинців стають і українці, яких організатори залучають не тільки до перевезення мігрантів, а й до виготовлення плавзасобів, фальшування документів та інших незаконних дій.

Днями Держприкордонслужба України отримала підтвердження, що за наданою в Європол інформацією про один з плавзасобів, який міг використовуватися для незаконної оборудки, Берегова охорона Італії перепинила яхту, що дрейфувала. Плавзасіб  вдалося виявити у бухті Роччелла-Йоніка (італ. Roccella Ionica). На борту маленького суденця знаходилося аж 74 пасажири, які назвалися громадянами Іраку. Екіпаж яхти складався з 2 українців 1980 та 1988 років народження. За сприяння нелегальній міграції італійська поліція наших співвітчизників заарештувала.

Нагадаємо, недавно оперативні співробітники Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби спільно зі слідчим відділом ГУ Нацполіції в АР Крим, представниками Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим на Херсонщині викрили організовану групу осіб, які займалися незаконним переправленням мігрантів та наркотичних речовин з Туреччини до країн ЄС. В Україні одні злочинці будували маломірні плавзасоби, виготовляли підроблені реєстраційні документи, а інші вербували людей з фінансовими проблемами та втягували їх у протиправну діяльність. Наприкінці жовтня українські правоохоронці затримали трьох членів угруповання. Також в морі, неподалік Херсона затримали яхту з двома завербованими українцями та куратором, повідомляє пресцентр ДПСУ.

Як показує досвід, організаторів мало цікавить доля нелегалів чи плавзасобів. До них ставилися як до розхідного матеріалу, який уже приніс певний прибуток і можуть бути затримані правоохоронними органами чи, навіть, потрапити в кораблетрощу. Завербованими моряками теж не переймалися.  Як приклад, лише у тюрмах Греції за такі злочини відбувають покарання близько 300 українців.

Варто зазначити, що у даній злочинній схемі громадяни України, які здійснюють безпосереднє переправлення незаконних мігрантів до країн ЄС, з точки зору українського законодавства виступають у ролі потерпілих від злочинної діяльності, яка у свою чергу полягає у їх вербуванні та експлуатації «Торгівля людьми».

У більшості випадків в ході спонукання українських громадян до вчинення вказаної протиправної діяльності застосовуються шахрайські методи переконання, їм не доводиться дійсна мета перевезення осіб на прогулянкових яхтах та у 100% випадків не повідомляються негативні наслідки у разі їх затримання правоохоронними органами.

Державною прикордонною службою України спільно з Національною поліцією України та Європолом вживаються активні заходи з протидії вказаній злочинній діяльності, тривають слідчі дії, кінцевою метою яких є притягнення до кримінальною відповідальності осіб, у тому числі іноземних громадян, причетних до втягнення українських громадян до злочинної діяльності за кордоном.

Другие новости