ПоддержатьУкраїнська

«Українські судді не обізнані, як працювати з цифровими доказами», – експерт з кібербезпеки

StopCor
StopCor

StopCor

«Українські судді не обізнані, як працювати з цифровими доказами», – експерт з кібербезпеки

Інформація з вашого гаджета потрапила до чужих рук? Ситуація неприємна і, на жаль, непоодинока. Чи дієвими в Україні є закони у сфері кіберзлочинів? Попри наявну статтю кримінального кодексу, досягти позитивного результату для покарання хакера – важко, стверджує експерт з інформаційної безпеки Микита Книш.

«У нас у країні всім байдуже на захист особистих і персональних даних, як мені здається, й потрібно саме сильно привертати увагу до цієї проблеми, оскільки люди самі не усвідомлюють цінності власних персональних даних», – наголошує він.

Експерт підкреслює: в Україні ніхто не вчив суддів, як працювати з цифровими доказами, персональними даними, половини цих речей вони взагалі не розуміють. Тому й трапляються кричущі історії з несанкціонованим втручанням у вилучені гаджети.

 Микита Книщ Фото: СтопКор

За останні декілька років кіберзлочинність в Україні зросла вдвічі. За даними Opendatabot, якщо у 2015 році таких кримінальних справ було відкрито 432, то у 2018 – вже 1070.

Однак відкриті справи зовсім не означають те, що вони не розвалилися у судах. А тим часом, за офіційною статистикою, збитки від кіберзлочинності у світі за останні два роки перетнули позначку в один трильйон доларів.

Микита Книш пропонує проводити тренінги для суддів, які розглядають такі справи, аби вони досконало розуміли сутність проблеми. І на нашу суб'єктивну думку, такі тренінги точно не були б зайвими.

Другие новости