ПоддержатьУкраїнська

В Україні почали видавати зелені номерні знаки на електрокари

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні почали видавати зелені номерні знаки на електрокари

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Головного сервісного центру МВС.

«Вітаємо всю електромобільну спільноту з маленьким, але вкрай приємним і важливим кроком! Сервісні центри МВС розпочинають видачу номерних знаків для електромобілів та електробусів», - йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що з 1 січня 2020 року в нашій країні почав діяти Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”, у якому йдеться про запровадження номерних знаків зеленого кольору для електромобілів.

Окрім того, як зазначається, у ДСТУ 4278:2019 були визначені серії номерних знаків для особистих електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших типів електричного транспорту – з літеросполуками з латинської абетки.

«Зелені» номерні знаки виглядають напрочуд презентабельно. Для електромобілів, електромопедів та електромотоциклів – біла плашка з зеленими літерами і цифрами. Для електротаксі та електробусів – зелені цифри на темно-жовтому тлі. Такий дизайн використовують в Австрії, Німеччині, Норвегії, Великій Британії та багатьох інших країнах», — зазначив перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС Юрій Смольянінов.

Уточнюється, що це нововведення є вкрай важливим, адже наша держава є одним із лідерів за темпами росту придбання електромобілів, і наразі вже зареєстровано майже 23 тисячі таких авто.

Зокрема, цьогоріч їх було на 42% більше, ніж торік, а упродовж 2019 року було зареєстровано на 77% таких авто більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

У Головному сервісному центрі МВС поінформували, що зелені номерні знаки закріплюватимуться лише за транспортними засобами, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння.

Реєстрація таких авто проходитиме на загальних підставах.

Як повідомляв Укрінформ, 25 вересня на сайті Головного сервісного центру МВС запрацював онлайн-сервіс щодо перевірки свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія (свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі).

Фото: hsc.gov.ua

Джерело: Укрінформ

Другие новости