ПоддержатьУкраїнська

В українську армію забиратимуть навіть 43-річних чоловіків

StopCor
StopCor

StopCor

В українську армію забиратимуть навіть 43-річних чоловіків

В Україні планують призвати в армію всіх, хто навчався на військовій кафедрі.

Тобто, під цю категорію потрапляють навіть чоловіки віком до 43 років. Однак у зону бойових дій їх не відправлять. Водночас самі призовники розгубилися, адже вони вчилися військової справи досить давно.

Проте, коли точно відбудеться призов офіцерів запасу наразі не відомо. Термін служби триватиме 18 місяців. Але вони не будуть проходити службу в зоні ООС.

Зазначається, що метою призову є формування якісного резерву, адже за словами фахівців тільки в реальних умовах вони зможуть пригадати все те, чого вчилися колись, передає "Znaj.ua".

В реальних умовах деякі знання з військової кафедри вже можуть не знадобитися, адже насправді ситуація трохи інша. Наприклад, студентів, які проходили "воєнку" у 2013-2015 роках, навчали за правилами СРСР. Раніше проходили не точкові операції, а наступ, причому він завжди був повномасштабним.

"Мова йде про офіцерів запасу віком до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу і перебувають у запасі. Для цієї категорії військових відповідно до Закону "Про військовий обов'язок та військову службу" передбачена військова служба за призовом для осіб офіцерського складу. Рішення про призов щороку ухвалює керівництво ЗС України. Про те, що офіцерів запасу призиватимуть 1 квітня, як сповістили деякі ЗМІ, я не впевнений. Бо терміни призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначать накази Міністра оборони України та начальника Генерального штабу. Наразі жодного наказу не видано, і не визначено строки, коли їх призиватимуть. Але початкова організаційно-планова робота у військкоматах із цією категорією військовиків уже триває. Збирають послужні картки, уточнюють картотеки, кількість цих офіцерів", – пояснив начальник відділу комплектування офіцерським складом управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Сергій Волков.

Другие новости