ПоддержатьУкраїнська

Відпусток не буде? Степанов хоче посилити карантин

StopCor
StopCor

StopCor

Відпусток не буде? Степанов хоче посилити карантин

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пропонуватиме посилити карантинні заходи через зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19 і "антирекорд".

"Для того, щоб щось планувати, рішення виключно України недостатньо. Для цього потрібно відновлення авіасполучення, можливість поїхати в якості туриста до тої чи іншої країни і рішення цієї країни відповідно.

Я хотів би наголосити, що підвищення захворюваності ми спостерігаємо не тільки в Україні, а й в інших країнах – і в Німеччині, і в інших європейських країнах. Тому про планування (поїздок) ми зможемо говорити після рішення тих чи інших країн", - Заявив Степанов на брифінгу 11 червня, відповідаючи на запитання про планування літніх відпусток за кордон на тлі пандемії

На запитання, чи влада розглядає варіант, щоб туристи в аеропорту проходили тест на коронавірус замість 14-денної ізоляції, голова МОЗ відповів ствердно, але наголосив, що "будь-яке тестування може здійснюватися виключно медичними працівниками".

"Якщо говорити взагалі про перетин кордону, про відновлення міжнародного сполучення, яке на сьогодні заплановано з 15 червня, то ми розглядаємо разом із Міністерством інфраструктури – це робити "червону зону" і "зелену зону" для країн, з якими у нас буде відновлено сполучення.  

Червона зона – країни, де епідеміологічна ситуація гірша, ніж в Україні, зелена – країни, де вона краща. Залежно від цього і будуть пропонуватися дії з людиною, яка прибуває. Зелена зона не передбачає обсервації чи самоізоляції, червона – буде передбачати.

Також ми розглядаємо питання щодо тестування, щоб зробити комфортніше.

В обов’язковому порядку в іноземця має бути страховий поліс – ми будемо пропонувати, щоб це було обов’язковою умовою.

Зараз ми ці питання доопрацьовуємо. Результати наших опрацювань буде оголошено"- додав міністр

Другие новости