ПоддержатьУкраїнська

"З команди Петракова можуть вирости понад десять футболістів, які коштуватимуть 20-30 мільйонів євро"5

StopCor
StopCor

StopCor

'З команди Петракова можуть вирости понад десять футболістів, які коштуватимуть 20-30 мільйонів євро'5

Роман Григорчук – український тренер, який на батьківщині найкраще попрацював з одеським "Чорноморцем", грав у 1/16 фіналу Ліги Європи 2013/14. Якийсь час його прізвище постійно фігурувало серед кандидатів на посаду головного тренера київського "Динамо".

Понад п'ять років ви працювали в Казахстані та Азербайджані. Футбол у цих країнах – спорт номер 1?

- У обох країнах робиться дуже багато для популяризації та розвитку спорту загалом та футболу зокрема. Щодо футболу - підтягують інфраструктуру, проводяться інформаційні кампанії популяризації гри.

Але не можна сказати, що в Азербайджані футбол - спорт номер один. В країні добре розвинуті індивідуальні види спорту – силові єдиноборства. Місцеві спортсмени доволі успішні в цьому на міжнародній арені.

В Казахстані значне місце посідає хокей, який популярний в країні.

Який рівень футбольного чемпіонату в цих країнах?

- Досить солідний. Якщо брати провідні команди - "Кайрат", "Астана", "Карабах" - то там умови ідеальні, вони б змогли боротися за медалі в чемпіонаті Укрїани. Не можна сказати, що є якісь слабкі команди. Всі добре забезпечені. Мають всі умови, щоб укомплектуватися команду.

Якщо порівнювати з нинішнім чемпіонатом України, то серйозної разниці я не бачу. Окремо стоять "Шахтар" та "Динамо".

Модель гри у Казахстані та Азербайджані схожа?

- Зараз люди вже багато чого вміють та знають у футболі. Уже особливо не знайдеш команди, які б грали у примітивний футбол. Кожен клуб хоче розвиватися, ставить перед собою амбітні цілі. Тому не варто вважати, що десь може бути слабкий футбол. Зараз кожна команда має свій почерк, своє обличчя.

В Україні через погодні умови взимку у футбол не пограєш. Як з цим в Азії?

- Погодні умови в Азербайджані відрізняються від Казахстану.

В Азербайджані є певні періоди, коли бувають сильні вітри . Але це короткострокове явище. В плані футболу там комфортно. Немає довгих переїздів чи перельотів. Чемпіонат іде за системою осінь-весна. Міжсезоння проходить влітку. Команди їдуть в прохолодніші країни, де немає спеки.

Доводиться грати матчі кваліфікації єврокубків в липні-серпні. В цей час стоїть доволі серйозна спека. Це дуже важко. Зате зимою простіше. Чемпіонат грається майже до нового року, потім невелика перерва і команди знову поновлюють виступи.

В Казахстані складніше. Ця велика країна, погода тут різна. Є місця, де дійсно холодно. Є місця, де спека. Дуже великі перепади температури. На гру потрібно добиратися тільки літаком. Не всі команди мають хороші газони. Окремі клуби грають на штучних полях. Від цього футбол не виграє.

Складно запросити до місцевих команд якісних легіонерів?

- Топфутболіста залучити важко. Він, у першу чергу, розглядатиме європейські чемпіонати, навіть якщо по грошах буде менше. Плюс є індивідуальні сімейні вимоги щодо дитячих садочків та шкіл.

Але добротного футболіста ангажувати реально. В Казахстані та Азербайджані грають якісні легіонери.

Чому місцевих гравців немає у провідних чемпіонатах Європи?

- Комплекс проблем. Є ряд аспектів, які потрібно обговорювати, аналізувати, вивчати, змінювати.

Джерело: Gazeta.ua

Другие новости