ПоддержатьУкраїнська

З СІЗО — на вибори: на Київщині кандидат і чинний голова сільради засвітився в корупційних схемах

StopCor
StopCor

StopCor

З СІЗО — на вибори: на Київщині кандидат і чинний голова сільради засвітився в корупційних схемах

Вимагав гроші, виготовляв документи на землю в обхід профільної комісії і депутатів, брав кошти за свої послуги через мережу посередників. А ще завищив ціни на матеріали під час ремонту доріг удвічі. Петро Перевозник, голова Микулицької сільради, що в Бородянському районі Київщини, засвітився у серії корупційних скандалів. Про це стало відомо активістам руху «За чесні вибори» від місцевих жителів.

 Голова Микулицької сільради Перевозник засвітився у корупційних схемах. Фото: СтопКор.

«Не встиг Петро Петрович отримати печатку Микулицької сільської ради, як відразу, з першого дня, почав займатись земельними аферами, корупцією. Зауважимо: земля – це власність громади, а не власність голови. Його незаконні, злочинні дії  з землею зацікавили правоохоронні структури, які  зібрали на «чесного» голову  компромат (факт вимагання за свої послуги грошей, виготовлення в обхід земельної комісії та сесії документів, тиск на землевпорядника, використання посередника під час передачі грошей тощо) та зачинили в СІЗО військової прокуратури», — розповіли у своєму зверненні громадяни.

https://www.facebook.com/1602446153357239/posts/2724994394435737/

У результаті Перевозник вийшов із СІЗО та змінив рід діяльності. Кошти на заставу для його звільнення збирали місцеві жителі. Примітно, що після збору грошей на заставу у сина Перевозника з’явилась нова машина. Це авто чиновник не посоромився внести у свою декларацію.

Після афер із землею, де фігурувало прізвище голови, у селищі почалась схема із розкрадання коштів під час асфальтування доріг.

«У 2016-2017 роках ринкова ціна на асфальтування доріг в нашому регіоні була  250-300 грн за кв.м, наш голова асфальтував за аналогічною технологією та якістю за 600 грн за кв.м, а в 2017-2018 роках, коли ціна піднялась до 400 грн за кв.м, наш голова асфальтував за 800 грн за кв.м. За рік сільська рада витрачала на асфальтування приблизно 2 млн грн, при цьому переплачувала 1 мільйон. Постає запитання, а куди ж голова подів мільйон гривень громади? А якщо порахувати за п'ять років? І це лише на асфальтуванні», — зазначив місцевий житель Глущенко.

Щоб не потрапити під  фінансовий моніторинг та уникнути  кримінальної відповідальності, за твердженнями Глущенка, роботи оформлялись як разові та на суму менш як 200 тис. грн. Торги на «ПРОЗОРО» проводились за попередньою домовленістю з одним і тим же підрядником робіт. Ця схема не давала можливості отримати замовлення в торгах іншим зацікавленим підрядникам.

Сам же голова Микулицької сільради Петро Перевозник у коментарі активістам руху «За чесні вибори» назвав справу проти нього сфабрикованою і справою рук провокаторів.

Скільки коштів громада зібрала на заставу, що звільнити його із СІЗО, він не знає. Також Перевозник додав, що досі не отримав обвинувальний акт.

Другие новости