ПоддержатьУкраїнська

Зеленський обговорив з Наусєдою ситуацію на білорусько-литовському кордоні

StopCor
StopCor

StopCor

Зеленський обговорив з Наусєдою ситуацію на білорусько-литовському кордоні

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

"Глава Української держави подякував литовському колезі за надання Україні чергової партії вакцини AstraZeneca. Зі свого боку Гітанас Наусєда висловив подяку Володимиру Зеленському за рішення надати гуманітарну допомогу для захисту литовського кордону", - йдеться у повідомленні.

Лідери обговорили актуальну безпекову ситуацію на білорусько-литовському кордоні, яка склалася внаслідок значного зростання кількості незаконних мігрантів. Президент Литви відзначив, що наразі вдалося досягти відносної стабілізації ситуації.

Співрозмовники скоординували заходи двостороннього діалогу високого рівня на найближчу перспективу. Зеленський ознайомив литовського колегу з підготовкою масштабних заходів, які відбудуться в Києві впродовж 23-24 серпня з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України.

Окремо Президенти обговорили стан реалізації спільних культурно-гуманітарних проєктів. Наусєда високо оцінив реалізацію українською стороною важливого проєкту з відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому у Києво-Печерській лаврі.

Як повідомляв Укрінформ, 12 серпня Україна відправила Литовській Республіці гуманітарну допомогу для посилення охорони кордонів від нелегальних мігрантів.

Наприкінці травня Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу. На початку липня Вільнюс оголосив у країні режим загальнонаціональної надзвичайної ситуації. Литва першою звинуватила Мінськ у "гібридній агресії".

Фото: ©DELFI/Orestas Gurevičius

Джерело: Укрінформ

Другие новости