ПоддержатьУкраїнська

Зеленський підриває незалежність НАБУ - Центр протидії корупції

StopCor
StopCor

StopCor

Зеленський підриває незалежність НАБУ - Центр протидії корупції

Центр протидії корупції каже, що президент Володимир Зеленський погодив голосування депутатів за законопроєкт, який підриває незалежність Національного антикорупційного бюро.

 Фото: 048.ua

Аналітики звертают увагу, що за цим проєктом, фактично можна буде звільнити директора НАБУ Артема Ситника. Раніше, в квітні, цей проєкт відклали через те, що він суперечив вимогам Міжнародного валютного фонду.

Вже 14 липня депутати Верховної Ради голосуватимуть за відповідний законопроєкт №3133, для чого збирають додаткове позачергове засідання.

Цей законопроєкт авторства Олексія Гончаренка (ЄС), Антоніни Славицької (ОПЗЖ), Дмитра Лубінця (За майбутнє) та Андрія Ніколаєнка ("Батьківщина").  Ними пропонується можливість автоматичного звільнення директора НАБУ за притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.  Депутати пропонують звільнити Ситника постфактум, поширюючи закон навіть на рішення суду, ухвалені до набрання ним чинності.

28 квітня правоохоронний комітет парламенту рекомендував Раді його проголосувати законопроєкт у першому читанні.

"Питання цього законопроєкту зависло на місяць у повітрі лише тому, що його заблокував Зеленський, розуміючи необхідність траншу МВФ. Однак, коли країна отримала транш, Зеленський знову повернувся ідеї наступу на НАБУ та його незалежність", заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, передає ЦПК

Другие новости