ПоддержатьУкраїнська

Жодних обговорень України не буде без її участі – помічниця Блінкена

StopCor
StopCor

StopCor

Жодних обговорень України не буде без її участі – помічниця Блінкена

Про це вона заявила у зверненні, опублікованому посольством США в Україні у Твіттері, передає Укрінформ.

«Наша мета — підтримати українських колег у наших зусиллях з деескалації напруженості, викликаної нарощуванням російських військ. Як підтвердили президент Байден та держсекретар Блінкен: ми прагнемо подбати, щоб жодних рішень чи обговорень про Україну не відбувалося без участі України», - наголосила Донфрід.

Вона зазначила, що США тісно співпрацюють з Україною та Росією, щоб зосередити їхню увагу на виконанні Мінських домовленостей і знайти спосіб мирного розв'язання конфлікту.

«Думка про те, що ми будемо підштовхувати Україну до поступок у перемовинах і діалозі з Росією, є чистою дезінформацією, і до неї слід ставитися як до такої. Правда в тому, що ми єдині з Україною, нашими союзниками по НАТО і партнерами по всьому світу у зусиллях розв'язати конфлікт дипломатичним шляхом і досягти деескалації небезпечної ситуації», - сказала Донфрід.

Вона підкреслила, що ці зусилля не є поступками.

«Одна держава не може силою змінювати кордони іншої, одна держава не може змушувати іншу змінювати свою політику, країни не можуть наказувати іншим, з ким їм співпрацювати», - сказала помічниця держсекретаря США.

При цьому, за її словами, США заявили Росії, що якщо вона не стане на шлях діалогу та відновить агресивні дії проти України, «ми будемо вживати заходи, які ми свідомо не вживали у 2014 році, які матимуть серйозні наслідки для цієї країні».

Як повідомляв Укрінформ, помічниця державного секретаря США, керівник Бюро з питань Європи та Євразії доктор Карен Донфрід 13-15 грудня відвідує Київ і Москву для обговорення нарощування російських військ біля українського кордону. Після цього вона вирушить до Брюсселя (Бельгія), де 15-16 грудня проведе консультації із союзниками по НАТО та партнерами по ЄС щодо зусиль для досягнення дипломатичного рішення.

У понеділок міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із Донфрід.

Джерело: Укрінформ

Другие новости