ПоддержатьУкраїнська

Журналісти показали, як чиновники наживаються на розкраданні ЧАЕС

StopCor
StopCor

StopCor

Журналісти показали, як чиновники наживаються на розкраданні ЧАЕС

У програмі журналістських розслідувань "Наші гроші з Денисом Бігусом" – з "зони відчуження" незаконно вивозять радіоактивні матеріали та обладнання, а керівництво ЧАЕС дивиться на це крізь пальці.

Буквально за кілька днів на ЧАЕС врешті мають домонтувати новий захисний саркофаг. Будували його буквально цілим світом. Натомість деякі інші "ентузіасти" не вкладали кошти в захисну споруду, а навпаки – викачують фінанси з горезвісної атомної електростанції.

Території Чорнобиля та Прип'яті не дарма називаються "зоною відчуження": покинуті будинки, цілковита тиша, радіація і лише поодинокі місцеві жителі, які або не мали змоги покинути рідні місця, або просто вирішили лишитися на рідній землі.

Хоча міста вже перестали бути цілковитими привидами, звичайним громадянам вхід все одно заборонений. Через 14 років після вибуху до будівництва нового саркофагу долучився весь світ – адже його вартість складає понад 1,5 мільярда євро, а збудувати якісне укриття в інтересах багатьох країн. А почали будівництво ще у 2012 році.

Здати арку мали б за 2 роки, проте плани весь час переносили – "остаточно" закінчити проект повинні у листопаді цього року. Проте несподівано виник скандал, пов'язаний зі зникненням радіоактивного металу.

За інформацією поліції, з зони відчуження вивозять обладнання та метал, який не придатний до використання. І відбувається це за сприянням керівництва ЧАЕС.

http://youtu.be/W-6EvWq1HL4

Другие новости