28 лютого в головному офісі ГО "Стоп корупції" відбувся навчальний тренінг для представників відокремлених підрозділів організації щодо ефективної взаємодії суспільства, ЗМІ та місцевих органів влади.
"Виявилось, що саме завдяки такому симбіозу можна досягнути результатів задля покращення умов життя громадян. Для прикладу нам навели ініціативу з Рівного. Там місцеві мешканці запропонували можновладцям окультурити парк. Звісно, їм сказали, що коштів немає. Люди зауважили, що їм необхідний лише дозвіл, все інше – гранти та спільні зусилля. ЗМІ теж висвітлювали інформацію про ініціативу. Згодом підхопили регіональні, потім всеукраїнські й разом вдалось досягнути мети", – розповів опісля активіст із Монастирища Юрій Заворотній.
Під час тренінгу також йшлося про практику застосування професійних та етичних стандартів громадської журналістики під час виборчих кампаній.
"Зокрема, тема є актуальною, коли очікуємо місцеві вибори в Україні восени 2020 року. Навчатись моніторингу ЗМІ, технологіям подання цифр, публікації результатів соцопитувань, а також "олюднення" матеріалів – це пропозиція лектора", – зазначив координатор проєктного офісу Леонід Волошенко.
Лектором виступив відомий медіаексперт та тренер з успішних комунікацій, професор Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, доктор наук із соціальних комунікацій, керівник моніторингових проєктів Асоціації "Спільний простір" Олександр Чекмишев.
У тренінгу взяли участь представники з таких міст як Олевськ, Суми, Краснопілля, Лебедин, Рівне, Кременчук, Монастирище, Біла Церква, Ізюм, Вінниця, Львів, Славутич, Бровари, Овруч, Святогірськ, Дніпро, Житомир та 5 районних осередків міста Києва.
Зазначимо, що головна мета регіональних активістів, які приєднуються до дружної команди "СтопКору", полягає в боротьбі з корупцією на місцях, викритті схем та неправомірних дій чиновників, покращенні умов життя мешканців та об’єднаній діяльності небайдужих громадян.
Команда "Стоп корупції"зі свого боку готова навчати та розповідати активістам про механізми й інструменти роботи організації, шляхи отримання інформації, особливо від органів влади, а також ділитися досвідом роботи інших осередків і висвітлювати найрезонансніші розслідування й викриття корупціонерів.