ПоддержатьУкраїнська

1,4 млн грн збитків державі під час розмитнення товару – ДБР розслідує зловживання службовим становищем

StopCor
StopCor

StopCor

1,4 млн грн збитків державі під час розмитнення товару – ДБР розслідує зловживання службовим становищем

Слідчі ТУ ДБР у м. Краматорську викрили факти заподіяння шкоди державі на 1,4 млн грн під час розмитнення товару на митному посту «Краматорськ» Управління Азовської митниці Держмитслужби.

За даними досудового розслідування, у жовтні та грудні 2020 року при ввезенні на територію України понад 244 тони глинозему та проходженні відповідних митних процедур імпортер — підприємство з Донецької області задекларував, що нібито країна походження товару «невідома».

Посадові особи митниці погодились із зазначеними даними попри те, що згідно з базою даних митниці АСМО «Інспектор» цей же суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності протягом 2020 року вже ввозив в режимі імпорту на територію України ідентичний товар від ідентичного відправника, однак при цьому зазначав країну походження товару - «Російська Федерація» та значно більшу митну вартість.

Встановлено, що згідно з базою даних митного органу України на день митного оформлення декларацій із приховуванням дійсної країни походження мінімальна митна вартість на вказаний товар походженням з РФ становила 0,886 $/кг. Натомість митні процедури та визначення бази оподаткування митом були проведені виходячи з заявленої до оформлення митної вартості товару з начебто невідомою країною походження за ставкою 0,1509 $/кг, тобто майже у 6 разів меншою від потрібної.

Таким чином посадові особи Управління Азовської митниці Держмитслужби, діючи в інтересах третіх осіб, всупереч інтересам служби, умисно проігнорували перевірку країни походження та інформацію, вказану в електронному документі, не здійснили передбачені законодавством дії з тарифного регулювання щодо корегування митної вартості, чим завдали шкоди державному бюджету України у розмірі 1,4 млн грн.

У ході досудового розслідування проведено обшук на митному посту «Краматорськ» Управління Азовської митниці Держмитслужби, вилучено речі та документи, що мають доказове значення у кримінальному провадженні. Наразі готується клопотання про арешт ввезеного товару.

Попередня кваліфікація – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідування у кримінальному провадженні здійснює Донецька обласна прокуратура. Оперативний супровід — ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Другие новости