ПоддержатьУкраїнська

2 000 доларів США як «відкуп» за знайдений під час обшуку канабіс – двоє поліцейських постануть перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

2 000 доларів США як «відкуп» за знайдений під час обшуку канабіс – двоє поліцейських постануть перед судом

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього слідчого та старшого оперуповноваженого Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області. Правоохоронці обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Досудовим розслідуванням встановлено, що восени 2019 року працівники Краматорського відділу поліції в ході розслідування кримінального провадження за фактом зберігання наркотичного засобу – «канабісу» (ч. 1 ст.309 Кримінального кодексу України) провели обшук в квартирі місцевого мешканця, під час якого знайшли пакунок з наркотичною речовиною – канабісом.

Погрожуючи чоловіку притягненням до кримінальної відповідальності правоохоронці вимагали кошти у сумі 2 тисяч доларів США. Того ж дня вони отримали першу частину неправомірної вигоди у сумі 25 тисяч гривень, примусивши потерпілого закласти в ломбард золоті прикраси. Решту коштів у сумі 19 800 гривень двома транзакціями потерпілий переказав на повідомлену правоохоронцями банківську картку.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Головний відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України у Донецькій області.

У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з конфіскацією майна.

Другие новости