ПоддержатьУкраїнська

5 днів незаконного ув'язнення - дільничний Херсонської поліції постане перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

5 днів незаконного ув'язнення - дільничний Херсонської поліції постане перед судом

До суду направлено обвинувальний акт відносно дільничного одного з відділів поліції Головного управління Нацполіції в Херсонській області.

За даними слідства, поліцейський, знаючи, що вирок суду відносно засудженого не набрав законної сили, не забезпечивши участь захисника, застосував до нього кайданки та склав відповідні документи щодо його затримання, після чого доставив потерпілого до ізолятору тимчасового тримання.

У результаті протиправних дій дільничного, чоловік незаконно перебував у місці попереднього ув'язнення протягом 5 днів.

Крім того, правоохоронець вніс до протоколу завідомо неправдиві відомості щодо проведення огляду за присутності понятих, однак насправді останні участі у даній процесуальній дії не брали.

Таким чином, дільничний підозрюється у перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням спеціальних засобів та у службовому підробленні ( ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі.Процесуальне керівництво - Херсонська обласна прокуратура. Оперативний супровід –  Херсонське управління ДВБ Національної поліції України. 

Другие новости