ПоддержатьУкраїнська

Активісти "Стоп корупції" відкрили навчання у Школі громадянської освіти

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти 'Стоп корупції' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

Представники центрального офісу ГО "Стоп корупції" спільно з тридцятьма активістами з вісімнадцяти регіональних представництв проекту з усієї України розпочали навчання у "Школі громадянської освіти". Початок навчального процесу стартував із виступу координатора проекту Романа Бочкали. 

Активісти ''Стоп корупції'' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

Активіст подякував за підтримку донорам цього проекту – Антикорупційній ініціативі Європейського Союзу в Україні (EUACI). Виступаючи на відкритті, експерт з громадянського суспільства EUACI Богдан Бойко зазначив, що підтримка Антикорупційною Ініціативою Європейського Союзу подібних проектів – це важливий інструмент для ефективної боротьби з корупцією. "Наша ініціатива надала гранти шести проектам на початковому етапі нашої діяльності. Ми раді, що "Стоп корупції" – один з переможців з-поміж 80 аплікантів", – сказав Бойко.

Активісти ''Стоп корупції'' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

"На першому дні були присутні такі спікери: Сергій Кисельов – завідувач кафедри політології НаУКМА, Людмила Зубрицька – доцент кафедри політології НаУКМА, директор інституту громадянської освіти.

Основними темами майстер-класів стали: політика і влада як суспільні явища, мова політичних тілорухів або коли політики брешуть. Розповідалось також про проект "Залучення місцевих громад в антикорупційні адвокасі-кампанії за допомогою антикорупційних громадянських розслідувань, нагляду та громадянської освіти".

Активісти ''Стоп корупції'' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

"Ми намагаємось проводити різноманітні тренінги та навчати громадських активістів і всіх зацікавлених, розкривати питання безпосередньої обізнаності в політиці, політичних процесах, пояснити, яким чином функціонує держава, яким чином пов’язана держава з громадянським суспільством, які мають бути функції громадянського суспільства по контролю за державою.

Запроваджується проект, який називається Школа громадянської освіти. Його метою є обізнаність громадськості та представників громадської організації, яка має назву "Стоп корупції" в процесах, які пов’язані з дослідженням боротьби з корупцією в Україні. Для того, щоб зрозуміти, як боротися з корупцією – потрібно розуміти, яким чином вона з’являється. Тому ми запроваджуємо навчання, яке буде сприяти обізнаності в політичних процесах, обізнаності в правах громадянського суспільства і його представників", – зазначила Людмила Зубрицька – доцент кафедри політології НаУКМА, директор інституту громадянської освіти.

Активісти ''Стоп корупції'' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

"В принципі, політична освіта і громадянська освіта це те, чим займаємось, щоб люди могли усвідомлювати свої інтереси; всі наші зусилля ми докладаємо до того, щоб кожна людина могла виконувати свою волю, а не волю інших. Цей час, на мій погляд, увійде в новітню історію нашої країни як час ініціативних людей. Сьогодні тут відбуваються тренінги важливого для нас проекту. Протягом всього року у нас відбудеться 4 модулі, представники всіх наших осередків отримають навчання, адже потрібно знати, як змусити того чи іншого чиновника або правоохоронців виконувати свою роботу.

Тому важливо, щоб люди були фахово підготовлені, саме для цього потрібен цей проект.

Активісти ''Стоп корупції'' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

Ми дуже вдячні нашим партнерам, донорам, антикорупційній ініціативі ЄС за те, що наша заявка була підтримана і що ми зараз маємо можливість реалізувати цей проект. Громадські активісти повинні підвищувати антикорупційну культуру", – зауважив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Нагадаємо, Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) підтримала проект "Залучення місцевих громад в антикорупційні адвокасі-кампанії за допомогою антикорупційних громадянських розслідувань, нагляду та громадянської освіти". Тривалість проекту – один рік. Протягом цього періоду передбачається провести серію навчальних тренінгів для громадських активістів ГО "Стоп корупції", що працюють у регіонах України, дослідити корупційні ризики та провести кампанії з протидії корупції в обраних містах.

Активісти ''Стоп корупції'' відкрили навчання у Школі громадянської освіти

"Це дозволить підвищити спроможність місцевих громад протидіяти корупції та сприятиме антикорупційним реформам на місцевому рівні. У проекті беруть участь міждисциплінарні навчальні інституції Національного університету Києво-Могилянська академія – Інститут громадянської освіти та Антикорупційний дослідницький і освітній центр", – розповіли у "Стоп корупції".

В результаті цього проекту громадські активісти ГО "Стоп корупції" навчаться досліджувати корупційні ризики у місцевих органах влади, проводити розслідування корупційних вчинків і конфліктів інтересів, залучати громадськість до протидії корупції та досягати успіху у реформуванні місцевої влади. Результати впровадження проекту висвітлюватимуться у спеціальній програмі "Стоп корупції" на 5 каналі національного телебачення.

https://youtu.be/SzOWPowmxNo

Довідково:

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) – це найбільша програма підтримки з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Бюджет ініціативи на три роки становить 15,84 млн євро (14,5 млн євро надає Європейський Союз, 1,34 млн євро – Міністерство закордонних справ Данії).

Програма Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні складається з 3-х компонентів.

- Перший компонент – це підтримка новостворених антикорупційних органів.

- Другий компонент – надання міжнародної експертизи антикорупційному комітету ВРУ.

- Третій компонент – посилення спроможності органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів у залученні до процесу боротьби з корупцією в 6-ти пілотних містах України.

Другие новости