ПоддержатьУкраїнська

ДБР запобігло розтраті майна на 30 мільйонів гривень

StopCor
StopCor

StopCor

ДБР запобігло розтраті майна на 30 мільйонів гривень

Державне бюро розслідувань запобігло вчиненню посадовими особами Фонду державного майна України та акціонерного товариства «Миколаївобленерго» дій, що могли привести до розтрати майна на суму понад 30 мільйонів гривень.

Так, посадові особи АТ «Миколаївобленерго» (70 % якого належить Державі в особі Фонду Держмайна та є об’єктом критичної інфраструктури), з порушенням встановленої процедури та без погодження Наглядової ради, 30 квітня 2020 року оголосили про продаж 100 % корпоративних прав ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія», яка належить акціонерному товариству.

Торги мали відбутися 8 травня 2020 року, а початкова вартість лоту становила 20 мільйонів гривень. Проте, за наявною інформацію, реальна ціна корпоративних прав ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» складає приблизно 50 мільйонів гривень.

У свою чергу члени Наглядової ради підприємства (посадовці Фонду Держмайна) на момент оголошення аукціону не вжили заходів щодо усунення вказаного порушення законодавства.

Таким чином, у разі проведення аукціону, завдана шкода підприємству з часткою держави могла становити близько 30 мільйонів гривень.

Державним бюро розслідувань, з метою вжиття заходів реагування було направлено відповідні листи на адресу Фонду державного майна України та АТ «Миколаївобленерго».

6 травня 2020 року, з урахування наданих Державним бюро розслідувань відомостей та опрацювання питання Фондом держмайна, електронний аукціон було відмінено.

Другие новости