ПоддержатьУкраїнська

Двоє колишніх суддів з Черкас постануть перед судом у «справах Майдану»

StopCor
StopCor

StopCor

Двоє колишніх суддів з Черкас постануть перед судом у «справах Майдану»

Слідчі Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт відносно двох колишніх суддів Соснівського районного суду міста Черкаси. Вони обвинувачуються у постановленні завідомо неправосудних ухвал, незаконних арештах, що спричинили тяжкі наслідки та незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів та мітингів (ч. 2 ст. 375, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 та ч. 2 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 25-26 січня 2014 року правоохоронці затримали та повідомили про підозру 17 учасникам мітингу під стінами Черкаської облдержадміністрації. У подальшому рішенням обвинувачених, які на той момент працювали суддями Соснівського райсуду Черкас, затриманим громадянам було незаконно обмежено свободу. Так, 14 з них взяли під варту, а відносно 3 обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Кримінальне провадження за фактами вчинення працівниками правоохоронних органів та суддями злочинів відносно учасників «Черкаського Євромайдану» було розпочате у лютому 2014 року. 28 січня 2020 року дане провадження надійшло за підслідністю до Державного бюро розслідування, а 6 березня 2020 року слідчі ДБР повідомили двом колишнім суддям про підозру у скоєнні вказаних злочинів.

Довідково: з початку 2020 року слідчим підрозділом Державного бюро розслідувань з розслідувань «справ Майдану» притягнуто до кримінальної відповідальності 27 осіб (17 правоохоронців, 4 судді, 2 прокурори, 4 цивільних особи) до суду скеровано 9 обвинувальних актів відносно 12 осіб.

Другие новости