Для продажу квартир було створено сайт, на якому розміщувалася інформація про планування квартир та візуалізація будинку. Реклама про продаж масово розміщувалася в мережі Інтернет. Обов’язковою умовою купівлі квартири була 100% передплата. Таким чином зловмисникам вдалося заробити понад 48 мільйонів гривень. Наразі за рішенням суду підозрюваного взято під варту з можливістю внесення застави.
Працівники кіберполіції у Львівській області спільно зі слідчими львівської поліції, за процесуального керівництва прокуратури Львівської області, викрили у таких діях 32-х річного львів’янина, який представлявся директором житлового комплексу.
Кіберполіція встановила: чоловік не мав жодного дозвільного документу на будівництво. Проте в мережі Інтернет створив вебресурс для продажу квартир. На ньому він розмістив всю інформацію про планування квартир, візуалізацію будинку та неіснуючі дозвільні документи. Також інформація про продаж квартир масово розміщувалася в мережі Інтернет.
Ціна квартири, встановлена забудовником, була значно нижчу від середньої ринкової. Тож охочих інвестувати гроші в будівництво виявилося чимало. Обов’язковою умовою купівлі квартири була 100% передплата.
Для роботи з клієнтами було організовано роботу трьох офісів у місті Львові, де забудовник укладав договори купівлі-продажу з клієнтами.
Фактично будівництво розпочалося, але на певному етапі було заморожене. Таким чином потерпіло близько сотні громадян, вклавши гроші, вони не отримали обіцяних квартир. Зловмиснику вдалося заробити понад 48 мільйонів гривень.
Кіберполіція провела обшуки за місцями розташування офісних приміщень та у помешканні фігуранта. За результатами вилучено документи та чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність.
Директору вже оголошено про підозру за ч. 3 та ч.4 ст. 190 (Шахрайство) КК України та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України. Йому загрожує до 12 років ув’язнення та конфіскація майна. Наразі за рішенням суду чоловіка взято під варту з можливістю внесення застави.
Департамент кіберполіції України