ПоддержатьУкраїнська

Колеги чиновниці-корупціонерки з Чорноморська тікали від журналістів "СтопКору"

StopCor
StopCor

StopCor

Колеги чиновниці-корупціонерки з Чорноморська тікали від журналістів 'СтопКору'

Колеги начальниці відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області Олени Липач влаштували втечу від знімальної групи «СтопКору».

«Інспектори відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області тікали від нас протягом 10 хвилин до будівлі міськради.

Паралельно вони пробували принижувати нас закидами, що ми приїхали нібито із села та працюємо на замовлення. Але нічого у відповідь пояснити самі не могли», – розповіли у «Стоп корупції».

Колеги чиновниці-корупціонерки з Чорноморська тікали від журналістів ''СтопКору''

Нагадаємо, Чорноморська місцева прокуратура Одеської області повторно відкрила кримінальне провадження проти начальниці відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорнморської міської ради Одеської області Олени Липач. Попередня справа була закрита безпідставно. Про це «Стоп корупції» повідомив головний прокурор міста.

Зауважимо, раніше у прокуратурі Чорноморська Одеської області зареєстрували заяву активістів «Стоп корупції» з корупційним досьє на начальницю відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області Олену Липач.

За даними розслідування журналістів, чиновниця спільно з чоловіком за гроші допомагає громадянам у вирішенні земельних питань. Очільник відомства запевнив представників проекту, що у разі підтвердження фактів злочину у прокуратурі відкриють кримінальне провадження. Деталі повідомив правозахисник «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

«Ми поспілкувались із головним прокурором Чорноморська. Надали усі факти та підтвердження корупційних злочинів з боку подружжя Липачів. Правоохоронець зазначив, що у відомстві ретельно перевірять усі наведені обставини, а в разі підтвердження фактів порушення законодавства з боку чиновниці та її чоловіка відкриють кримінальне провадження», – розповів правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, журналісти «СтопКору» викрили цілий сімейний підряд, який у припортовому Чорноморську промишляє видачею липових дозволів на нелегальні прибудови. Автор розслідування Олександр Мамай через інсайдерів у Чорноморській міськраді розкрив усі злочинні схеми начальниці відділу ДАБІ Олени Липач, її чоловіка та помічника-«рєшали». Окрім продажних чиновників, які за гроші «узаконюють» нелегальні будівлі, у Чорноморську існує кілька схем з отримання землі в обхід законів.

«Перша схема – цінні землі виділяють на кооперативи. Однак це не кооперативи учасників АТО, вчителів або тих, кому нема де жити. Друга «накатана» схема – комунальні підприємства, вони отримують землю без конкурсу. Під час будівництва або реконструкції комунальних та державних установ обов’язково готується проектно-кошторисна документація. Але якщо вартість робіт до 300 тисяч гривень – експертиза цієї документації – необов’язкова. Тоді й з’являються грошові маніпуляції – по-народному «відкати». Будматеріали раптово дорожчають, у робітників – зарплати як у ЄС. Якщо ж кошторисна вартість об’єктів – понад 300 тис. грн, їх просто ділять на частини, щоб не перевищувати ліміт», – зазначає автор сюжету Олександр Мамай з посиланням на інформацію інсайдерів.

Другие новости