ПоддержатьУкраїнська

Мер Кличко розповів "СтопКору" про подальшу долю небезпечних об'єктів у столиці

StopCor
StopCor

StopCor

Мер Кличко розповів 'СтопКору' про подальшу долю небезпечних об'єктів у столиці

Небезпечні підприємства та заводи перенесуть за межі Києва, а відходи від діяльності заводу "Радикал" хочуть захоронити разом із радіоактивними у Чорнобильській зоні. Про такі плани міської влади у співпраці з Мінекології журналістам "СтопКору" повідомив міський голова Віталій Кличко.

Знімальна група повідомила мера також про петицію жителів київського житлового комплексу "Комфорт таун", які скаржаться на отруйні викиди заводу "Фанпліт" у районі. Люди зібрали понад 10 тисяч підписів під зверненням до столичної влади і вимагають зупинки роботи підприємства або винесення його потужностей за територію міста.

Подробиці дивіться у ексклюзивному інтерв’ю міського голови Віталія Кличка "СтопКору".

Додамо, що наприкінці минулого року активісти "Стоп корупції" провели масштабний рейд об'єктами підвищеної небезпеки у столиці. Ідеться про низку підприємства та заводів, у результаті діяльності яких відбуваються викиди небезпечних речовин у навколишнє середовище та ґрунтові води. У переліку об'єктів завод з виготовлення фанери "Фанпліт" по сусідстві із ЖК "Комфорт Таун", завод "Радикал". Подробиці розповів голова правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

"Ми разом з представниками Держпродспоживслужби провели громадське обстеження усіх об'єктів у столиці, які своєю діяльністю наражають на небезпеку містян, які живуть по сусідству із цими підприємствами. Ми зняли проби та провели низку досліджень ґрунту та повітря. І були шоковані. Так, біля заводу "Радикал" викиди ртуті перевищують допустимі норми. Такі викиди загрожують здоров'ю людей. Починаючи від просто поганого самопочуття та хвороб кісток. Ситуацію ускладнює той факт, що ці об'єкти розміщені поруч із житловими кварталами або складами, де постійно проживають чи працюють люди. Завод "Фанпліт" – це взагалі кричущий випадок. Хоча наразі підприємство і не працює, але ми виявили небезпечні викиди. А між тим, поруч із заводом цілий житловий квартал, де мешкає повно людей. Ми разом із експертами провели дослідження та чекаємо на результати", – розповів стопкорівець Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" навідались до керівництва заводу з виготовлення фанери "Фанпліт", яке жителі ЖК "Комфорт Таун", що по сусідству, звинувачують в отруйних та шкідливих викидах. Представники проекту побували на території підприємства, побачили потужності та дізнались про технічні можливості заводу. Подробиці повідомили активісти "Стоп корупції".

"Ми зустрілись із директором заводу Палладієм Горбатюком, який розповів нам про плани з модернізації виробничих потужностей. За його словами, для підприємства уже замовили сучасні системи фільтрації й нібито потужності працюватимуть на тирсі. Окрім того, ми дізнались, що дозвіл на діяльність у "Фанпліту" закінчується у серпні 2018 року і наразі вони збирають необхідні документи для продовження своєї роботи. Окрім того, інженер заводу показав нам територію підприємства. Воно наразі не працює через фінансові борги", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, днями представники ГО "Стоп корупції" провели зустріч з активістами ГО "Мешканці "Комфорт Таун", які звернулись до проекту через діяльність заводу у районі. За словами активістів, підприємство використовує у своїй роботі відходи та забруднює своїми викидами повітря й довколишнє середовище. Подробиці у соцмережі виклав стопкорівець Богдан Хмельницький.

"У нашому офісі відбулась зустріч з представниками ГО "Мешканці "Комфорт Таун", які звернулись до нас наприкінці листопада. Уже не перший місяць жителі району скаржаться на отруйні викиди від діяльності заводу "Фанпліт", який займається виготовлення фанери.

Наразі робота тимчасово зупинена через відкриті проти заводу кримінальні провадження, проте уже найближчим часом він може відновити свою роботу. І знову підприємство буде наносити шкоду навколишньому середовищу.

Річ у тім, що згідно з нормами завод має використовувати як паливо газ. Та керівництво підприємства ігнорує вимоги закону і використовує різноманітні відходи.

На початку літа 2018 року завод хоче отримати дозвіл на продовження своєї діяльності, який видається на кілька років, і жителі "Комфорт Тауну" схвильовані, адже якщо підприємство продовжить роботи, у них не буде жодних важелів впливу.

Разом з активістами "Комфорт Тауну" ми скоординували свої подальші кроки, щоб в районі можна було нормально дихати, а керівництво заводу згадало про вимоги закону", – зазначив заступник голови правління ГО "Стоп корупції" Богдан Хмельницький на своїй сторінці у соцмережі.

https://youtu.be/9G791iKSOqc

Другие новости