ПоддержатьУкраїнська

"Ми оприлюднюємо лише перевірені факти і люди нам довіряють", – Руслана Парфьонова, "Стоп корупції", Умань

StopCor
StopCor

StopCor

'Ми оприлюднюємо лише перевірені факти і люди нам довіряють', – Руслана Парфьонова, 'Стоп корупції', Умань

Осередок "Стоп корупції" в Умані почав свою роботу два роки тому, навесні 2016-го. Очолює представництво громадська активістка Руслана Парфьонова.

З дня старту роботи уманського "СтопКору" активісти отримали з півсотні звернень, на сторінку спільноти у соцмережі підписали 375 користувачів.

''Ми оприлюднюємо лише перевірені факти і люди нам довіряють'', – Руслана Парфьонова, ''Стоп корупції'', Умань

"Ми подумали й вирішили, що потрібно об'єднуватися. Ми та молодь маємо жити достойно і це можливо в нашій країні. Адже лише разом ми сила. Люди хочуть комусь довіряти, піти та отримати підтримку, але не всі знають, як це зробити. А робити це треба просто і відкрито. Не боятись казати про факти корупції, про чиновників-марнотратників, ставити їм незручні запитання та виводити на чисту воду", – розповіла про свої мотиви приєднання до команди "Стоп корупції" очільниця осередку Руслана Парфьонова.

''Ми оприлюднюємо лише перевірені факти і люди нам довіряють'', – Руслана Парфьонова, ''Стоп корупції'', Умань

"За фахом я юрист. Закінчила Одеську національну юридичну академію. Працювала в податковій інспекції, а останній часом – у військовій частині. Як людині, яка розуміється на законодавстві, було боляче дивитись на те, як прості громадяни не могли вирішити елементарні питання, тому що скрізь процвітала корупція. Після Революції Гідності в Умані, як і в багатьох містах, зорганізувалася група активних громадян. Це було зібрання, яке проходило під назвою "Майдан". Ми збиралися тричі на тиждень і обговорювали питання та плани як правильно організувати контроль над владою.

Мене зачепило питання збору коштів в школах та дитячих садочках, поборів у лікарнях. І після того, як я вивчила корупційну складову, чому ж в міста бракує грошей на те, що має бути безкоштовним, що має забезпечувати держава, я зрозуміла, за яким принципом і в чиїх інтересах формують місцеві бюджети. Місцеві депутати переслідують свої інтереси: продають за безцінь комунальне майно, здають його в оренду безкоштовно своїм родичам, кумам. Звідси й така різниця між фінансовим становищем людей в нашій країні. Своїм – усе, іншим – нічого", – розповіла голова осередку Руслана Парфьонова.

''Ми оприлюднюємо лише перевірені факти і люди нам довіряють'', – Руслана Парфьонова, ''Стоп корупції'', Умань

Серед характерних проявів корупції у регіоні – необґрунтовані тарифи на перевезення, воду, тепло. Перекачування бюджетних коштів через систему субсидій.

"Правоохоронна система не діє взагалі. Чиновники не бояться ні прокуратури, ні поліції. В Умані ми з громадськими активістами багато зробили спільними зусиллями. Для початку добились, щоб чиновники почали виконувати Закон України "Про доступ до публічної інформації", а вже потім пішли розслідування та кримінальні справи", – резюмувала Руслана Парфьонова.

За два роки роботи в уманському "СтопКорі" є гучні перемоги над корупціонерами та розслідування корупційних схем у міській раді.

"Активістам уманського осередку "Стоп корупції" у 2017 році вдалось добитись відкриття кримінальних проваджень щодо фактів розтрати бюджетних коштів під час будівництва фонтанного комплексу в Умані. Представники проекту довели, що на оборудці пропіарився народний депутат Антон Яценко. Фірми, які фігурували у справі, оштрафували.

"2017 рік наш осередок відзначив кримінальним провадженням за ст. 191 "розтрата бюджетних коштів" під час будівництва так званого фонтанного комплексу.

На фонтан пішло понад 30 мільйонів гривень з бюджету міста.

Активісти спільно з журналістами довели, що до оборудки причетний народний депутат Антон Яценко. А антимонопольний комітет після звернення "Стоп корупції" оштрафував на 68 тисяч гривень дві фірми, які фігурували у справі та брали участь у процесі проведення державних закупівель.

Після розслідування "СтопКору" про будівництво у місті скандального комплексу фонтанів, на який витратили мільйони бюджетних коштів, нардеп Антон Яценко звернувся до голови Антимонопольного комітету України. У своєму зверненні політик необґрунтовано звинуватив активістів уманського осередку "Стоп корупції" у шахрайських діях, вимаганні грошових коштів із суб'єктів господарювання. У разі, якщо підприємці не дають громадським активістам проекту хабарі, ті нібито, за твердженнями Яценка, звертаються до голови Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету.

Ще одна гучна справа, якою цього року займались уманські активісти, це розслідування щодо передачі в оренду земель Міністерства оборони з подальшим будівництвом на ділянці гіпермаркету будівельних матеріалів "Епіцентр", що належить подружжю Герег.

Військова прокуратура подала позов до Уманської міської ради про скасування рішення про передачу території.

Наразі триває судовий процес.

За нашим зверненням НАЗК перевіряє декларації заступника міського голови та депутата міської ради.

Окрім того, нам вдалось увійти до складу Громадської раді при міській раді, де я обіймаю посаду секретаря. Наша команда брала участь в судах щодо фактів хабарництва у податковій, митниці, з боку посадовців комунальної та освітньої сфери.

Ми оприлюднюємо лише перевірені факти й люди нам довіряють.

А це найголовніше визнання у нашій роботі", – розповіла очільниця уманського осередку "Стоп корупції" Руслана Парфьонова.

Другие новости